Zpravodajství

VIDEO: Řidič skončil i s autem v rybníce

VIDEO: Řidič skončil i s autem v rybníce

Pořádně ledovou koupelí zakončil ve středu večer svou jízdu řidič stříbrného Chevroletu. Ve Zdibech u Prahy sjel do rybníka. Jestli byl pod vlivem alkoholu, se neví. Odmítl totiž dechovou zkoušku. Sám vyvázl s lehkým zraněním, vůz museli pomocí jeřábu vyprostit hasiči. Řidič podle policie zřejmě nezvládl situaci. Vše sleduje reportér Ondřej Špalek.

Zdroj: TV Nova

Nehoda se stala po dvacáté hodině na přehledné silnici přímo uprostřed obce. Povolenou padesátkou však řidič asi nejel.

„Řidič nezvládl situaci a sjel do místního rybníka," řekl pro TV Nova Luděk Vachtl z obecní policie Zdiby.

Dostat auto z vody bylo možné jen za pomoci jeřábu. To se neobešlo bez asistence potápěčů.

„Střecha koukala nad vodou, auto bylo zapadlé v bahně, hasiči proto museli vykopat výkop pro popruhy," informoval nás o nehodě potápěč Miloslav Bendl.

Výlov vyvolal ve Zdibech pozdvižení. K nehodě se sjely čtyři hasičské sbory i místní dobrovolníci. Projet obcí bylo přes hodinu takřka nemožné.

 

 

Zdroj: TV Nova

Po vyproštění vozidla bylo nutné vozovku znovu uvést do původního stavu, aby se tam nestala další havárie.

Řidič odmítl dechovou zkoušku

Řidič odmítl dechovou zkoušku, s lehkými zraněními ho odvezla sanitka. Kdyby byl na zadním sedadle někdo další, mohl dopadnout mnohem hůř.

Propíchla by ho totiž trubka ze zábradlí, která projela kufrem až na sedačky. Přesnou příčinu nehody určí až další vyšetřování.

Podobné dopravní nehody jsou známkou toho, že řidiči mnohdy podcení situaci a riskují tak nejen vlastní život. V poslední době by proto měli být řidič obzvlášť opatrnější, situaci na silnicích komplikuje mimo jiné i sníh a námraza.

Osobní auto přejelo v Chebu muže ležícího na silnici

Osobní auto přejelo v noci na čtvrtek v Chebu muže, který ležel na silnici.

„Muž utrpěl vážná zranění, kterým po převozu do nemocnice podlehl," informovala o nehodě mluvčí chebské policie Stanislava Hojdová.

Nehoda se stala okolo 22:45. "Sedmadvacetiletý muž z Chebu řídil osobní automobil Seat Toledo po ulici Riegerova. U zadního traktu provozovny České pošty přehlédl chodce ležícího na zemi v jeho jízdním pruhu na neosvětlené vozovce a přejel ho," popsala mluvčí.

Policisté zjistili, že zraněným je jedenapadesátiletý muž z Chebu. Dechová zkouška na alkohol měla u řidiče negativní výsledek, alkohol bude zjišťován i u přejetého chodce. Řidiči byl na místě zadržen řidičský průkaz.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz