Zpravodajství

VIDEO: Hasiči zápasili s požárem slévárny ve Vsetíně

VIDEO: Hasiči zápasili s požárem slévárny ve Vsetíně

Napilno měli ve čtvrtek dopoledne zlínští hasiči. Krotit museli rozsáhlý požár. Oheň vzplál v objektu bývalé slévárny ve Vsetíně. Hasiči kvůli jeho rozsahu vyhlásili druhý stupeň požárního poplachu, serveru nova.cz to řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.


Řada telefonátů vyděšených občanů hlásila operátorům tísňových linek, že z místa požáru stoupá mohutný černý mrak kouře. Operační důstojník HZS Zlínského kraje proto hned vyhlásil druhý stupeň požárního poplachu s aktivací šesti jednotek.

"Na místo tak vyjely dvě jednotky profesionálních hasičů ze Vsetína a Valašského Meziříčí se dvěma cisternami, které postupně posílily jednotky sboru dobrovolných hasičů ze Vsetína, Jablůnky, Valašské Polanky a Hovězí," řekl nám mluvčí hasičů Ivo Mitáček.

"Po příjezdu hasičů na místo potvrdil velitel zásahu rozsáhlejší požár skladovací přízemní haly. Požár zachvátil především jednu polovinu, kterou kompletně zničil. Druhá polovina byla plameny poškozena na střeše. Při požáru a zásahu nebyl nikdo zraněn," doplnil mluvčí.skladu,

Hasiči postupně rozvinuli několik proudů vody a snažili se zásahem zabránit dalšímu šíření plamenů. Na jedné straně skladovací haly se celá konstrukce zřítila. V silnějším větru se podařilo asi pětadvaceti hasičům uhasit plameny po hodinovém zásahu. Intenzivní hašení bylo úspěšné a následné likvidační práce byly ukončeny až před polednem.

"Černý oblak kouře z požáru byl příznivým větrem odnášen z průmyslové zóny mimo centrum města a mimo obydlené části Vsetína. Nebylo proto nutné přistoupit k varování obyvatel o možném nebezpečí a přímém ohrožení," řekl Mitáček.

Dorazil tým vyšetřovatelů

Na místo požáru se sjel tým vyšetřovatelů hasičů, který začal s ohledáním místa požáru. "Výslechem svědků a šetřením bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla nedbalost pracovníků, kteří v těsné blízkosti haly spalovali větve stromů. Vlivem větru se plameny rozšířily po okolní suché trávě až na halu, která byla poškozena," uvedl mluvčí.

"Hořelo ve 20 m dlouhé přízemní skladovací hale, z toho polovinu objektu pohltil oheň zcela, ve druhé části budovy byla požárem poškozena střecha," doplnil mluvčí hasičů.

Přestože byli pracovníci nedaleko požáru, zničení haly nedokázali zabránit. Požár podporovaný větrem se velmi rychle rozšířil a napáchal značné škody nejen na samotné budově, ale také na uskladněném materiálu.

Podle majitelů byla část strojních zařízení ve skladu zcela zničena a část se podařilo uchránit. Přesné vyčíslení škod bude známo až za několik dnů, kdy celý sklad musí projít odborníci a stanovit rozsah poškození jednotlivých strojních dílů. "Prozatím se odhady škod pohybují kolem jednoho milionu korun," řekl Mitáček

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz