Zpravodajství

Český Honza vyrazí na cesty motoráčkem: Pojeďte s ním!

Klub železničních cestovatelů chystá na začátek příštího roku výjimečnou akci. Historickým motoráčkem se vydá 19. ledna na víkendové objevování již nepoužívaných železničních tratí na Plzeňsku. Nezvyklý způsob dopravy si vyzkouší i slavný Český Honza, který v minulých letech procestoval svět a poté v maringotce i Českou republiku.

"Vyjedeme v sobotu ráno z Prahy Smíchova do Zdic, kde si prohlédneme výtopnu s malou železniční expozicí," přibližuje trasu výletu předseda klubu Roman Hrůza. "Pokračujeme do Hořovic, odtud po 2,5 km dlouhé vlečce do železáren Buzuluk Komárov a potom zamíříme do Chrástu u Plzně, kde přestoupíme do pravidelného vlaku. Ten nás doveze po romantické lokálce do cíle cesty, obce Radnice."
Večer potom svými zážitky ozvláštní na besedě cestovatel Zdeněk Michora alias Český Honza. Jeho zážitky především spojené s vlaky během jeho putování "Cesta kolem světa za 99 dní" nejen pobaví, ale také poučí každého, kdo by chtěl vyrazit do světa v jeho stopách.
"Již v době, kdy jsem připravoval svojí cestu kolem světa, mi velmi pomohly zasvěcené rady několika cestovatelů z Klubu železničních cestovatelů. Jsem moc rád, že mě nyní jmenovali čestným členem, protože vlak je mým nejmilovanějším dopravním prostředkem," říká Zdeněk Michora.

Po přenocování v Radnici vyrazí historický výletní vlak přes Plzeň, Nýřany a Chotěšov u Stoda na 5 km dlouhou vlečku Letiště Líně.
"To je absolutně výjimečný moment celé cesty, protože na této vlečce ještě žádný výletní vlak nikdy nebyl. Pokud se nám to podaří projednat s vlastníkem i provozovatelem této dráhy, bude patřit lednová jízda mezi naše největší unikáty," dodává zasvěceně Hrůza. Na Berounsku se před návratem do Prahy účastníci vypraví ještě na vlečku velkolomu Čertovy schody. A jak se může této nevšední cesty zúčastnit obyčejný smrtelník? Stačí se do konce letošního roku přihlásit organizátorům a zaplatit účastnicky poplatek.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz