Zpravodajství

VIDEO: Řidič jel 40 kilometrů v protisměru

VIDEO: Řidič jel 40 kilometrů v protisměru

Na dálnici z Liberce do Prahy zastavili v noci na pátek policisté řidiče, který se řítil po čtyřproudé komunikaci v protisměru. Patří mu za to smutné prvenství. Ujel totiž nejdelší vzdálenost v protisměru, jakou kdy u nás kdo jel, aniž by přitom zranil sebe nebo někoho jiného.

Zdroj: TV Nova

Poklidná noční služba policejního dispečinku se mění rázem v drama. Na dispečinku drnčí telefony a ve sluchátku zní hlasy vyděšených řidičů.

"Najednou se ze zatáčky vyřítilo auto. Reagoval jsem tak, že jsem ztlumil dálkový a až potom přišel úlek, že se jedná o realitu a auto v protisměru na dálnici," říká jeden z řidičů.

Operační důstojník na dálnici posílá hlídku. Řidič si ale policistů nevšímá. Pak začíná kličkovat v obou pruzích. Policisté volají na pomoc na kolegy ze sousedního okresu.

Ti do cesty stavějí auto. Zátaras doplňují dva civilní kamiony. To už má šílený řidič za sebou 40 kilometrů jízdy a jen zázrakem nikoho nezabil nebo nezranil. Policisté vytvořili zátaras.

Zadržený muž zřejmě nechápe, co se děje. Sedí v autě a nereaguje. V krvi má více než 1,3 promile.

40 kilometrů v protisměru na dálnici ale českým rekordem není. V lednu před 3 lety ujel o 10 kilometrů víc jiný řidič. Jeho jízda ale skončila tragédií. Jednoho člověka zabil a 4 zranil.

Svoji zkušenost má i herec Oldřich Kaiser, když ho před Libercem před 6 lety srazil a těžce zranil německý řidič, který sám na místě zemřel.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz