Zpravodajství

Opilec za volantem narazil do tramvajové zastávky

Opilec za volantem narazil do tramvajové zastávky
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Další opilý řidič narazil do zastávky tramvaje. Stalo se to v Plzni. Auto se naštěstí zastavilo o sloup veřejného osvětlení. Jen úplnou náhodou v té chvíli na zastávce nikdo nebyl. Řidič se vážně zranil.

Nehoda se stala na jedné z nejfrekventovanějších ulic v Plzni. Denně tam projedou tisíce aut, projdou stovky lidí. Řidič osobního auta se před jízdou pořádně posilnil alkoholem, pak nezvládl řízení.

Velkým štěstím bylo, že v době nehody na zastávce nikdo nestál a že automobil zbrzdilo zábradlí a sloup veřejného osvětlení.

Podle našich informací nadýchal řidič 1,71 promile.

Řidič se navíc ani nepřipoutal. Automobil měl po nárazu zcela zdeformovanou přední část. Lékaři zraněného muže ihned převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice.

"Muž utrpěl poranění hrudníku a dolních končetin a v krvi mu bylo naměřeno více než dvě promile alkoholu," řekla TV Nova mluvčí plzeňských záchranářů Lenka Ptáčková.

To podle lékařů odpovídá vypití zhruba deseti dvanáctek. Řidiči hrozí až jeden rok za mříženi.

Víkendová razie na Domažlicku

Celkem 34 podnapilých mladých lidí, kterým ještě nebylo 18 let, zjistili při kontrolní víkendové akci policisté na Domažlicku. Mezi hříšníky byly i tři děti do 15 let. Byly venku ještě ve dvě hodiny v noci a v krvi jim policisté naměřili od 0,26 do 1,18 promile alkoholu, řekla domažlická policejní mluvčí.

U opilých mladistvých lidí policisté zjistili v krvi až 1,6 promile alkoholu, na čtyřech místech našli policejní psi specializovaní na vyhledávání drog balíčky marihuany.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz