Zpravodajství

Opilec za volantem narazil do tramvajové zastávky

Opilec za volantem narazil do tramvajové zastávky
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Další opilý řidič narazil do zastávky tramvaje. Stalo se to v Plzni. Auto se naštěstí zastavilo o sloup veřejného osvětlení. Jen úplnou náhodou v té chvíli na zastávce nikdo nebyl. Řidič se vážně zranil.

Nehoda se stala na jedné z nejfrekventovanějších ulic v Plzni. Denně tam projedou tisíce aut, projdou stovky lidí. Řidič osobního auta se před jízdou pořádně posilnil alkoholem, pak nezvládl řízení.

Velkým štěstím bylo, že v době nehody na zastávce nikdo nestál a že automobil zbrzdilo zábradlí a sloup veřejného osvětlení.

Podle našich informací nadýchal řidič 1,71 promile.

Řidič se navíc ani nepřipoutal. Automobil měl po nárazu zcela zdeformovanou přední část. Lékaři zraněného muže ihned převezli na urgentní příjem fakultní nemocnice.

"Muž utrpěl poranění hrudníku a dolních končetin a v krvi mu bylo naměřeno více než dvě promile alkoholu," řekla TV Nova mluvčí plzeňských záchranářů Lenka Ptáčková.

To podle lékařů odpovídá vypití zhruba deseti dvanáctek. Řidiči hrozí až jeden rok za mříženi.

Víkendová razie na Domažlicku

Celkem 34 podnapilých mladých lidí, kterým ještě nebylo 18 let, zjistili při kontrolní víkendové akci policisté na Domažlicku. Mezi hříšníky byly i tři děti do 15 let. Byly venku ještě ve dvě hodiny v noci a v krvi jim policisté naměřili od 0,26 do 1,18 promile alkoholu, řekla domažlická policejní mluvčí.

U opilých mladistvých lidí policisté zjistili v krvi až 1,6 promile alkoholu, na čtyřech místech našli policejní psi specializovaní na vyhledávání drog balíčky marihuany.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz