Zpravodajství

Extrémní počasí bičuje Ameriku, zemřelo už nejméně patnáct lidí

Extrémní počasí bičuje Ameriku, zemřelo už nejméně patnáct lidí

Extrémní výkyvy počasí zasáhly Severní Ameriku. Zatímco východ Spojených států a Kanady ochromila velká sněhová kalamita, západní pobřeží bičují prudké lijáky. Zemřelo už nejméně patnáct lidí. Desítky tisíc domácností jsou bez elektřiny.

Neprůjezdné silnice a dálnice, zatopená auta i domy a řada lidí odříznutých od světa. To je drsná realita na západním pobřeží Spojených států. Uragán sem přinesl vítr o rychlosti 180 kilometrů za hodinu.

Kvůli záplavám musely úřady v postižených oblastech státu Oregon a Washington uzavřít školy. Na 70 tisíc domácností a podniků zůstalo bez elektrického proudu a jakéhokoli spojení.

Obrovský příval vody taky uvěznil stovky lidí. Z jejich domů je záchranáři evakuovali pomocí člunů nebo vrtulníků.

Záchranáři měli spoustu práce i na opačné straně kontinentu. Východní pobřeží USA a Kanady překvapila nenadálá nadílka sněhu. Během několika hodin ho tu napadlo až 30 centimetrů. Provoz na řadě silnic a dálnic zkolaboval.

Extrémní počasí má na severu Ameriky smutnou bilanci. Za poslední tři dny zemřelo nejméně patnáct lidí. Mezi posledními oběťmi je i devadesátiletá žena, která dostala během evakuace ze zaplaveného domu infarkt.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz