Zpravodajství

VIDEO: Mladík vyšplhal na pražský Orloj

VIDEO: Mladík vyšplhal na pražský Orloj

Velmi nečekanou podívanou měli turisté a kolemjdoucí na Staroměstském náměstí v Praze. Šestadvacetiletý mladík původem z Nového Strašecí ve středu kolem poledne vyšplhal na Orloj. Na místo přijela okamžitě městská policie i hasiči, kteří odvážného mladého muže z pražských astronomických hodin sundali. Informoval o tom náš reportér Jiří Borovec.

Zdroj: TV Nova

Nova.cz to potvrdila pražská policejní mluvčí Iva Knolová. Důvod tohoto bizarního činu není přesně znám. Podle vyjádření naší televizi ale mladík údajně chtěl, aby se stal slavným a při svém šplhu na Orloj byl natočen kamerami.

Policie jej hned poté propustila. "Případ bude řešen v přestupkovém řízení, k poškození majetku nedošlo," uvedla pro nova.cz Knolová.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz