Zpravodajství

Řidič na mokré silnici neměl možnost zastavit

Řidič na mokré silnici neměl možnost zastavit

Dopravní nehoda jejímž výsledkem jsou dvě těžká zranění, komplikovala večer provoz v Plzni. Srazila se tu dvě osobní auta a náklaďák. Pod koly jednoho z vozů zůstala ležet chodkyně. V České republice si v porovnání s loňskem dopravní nehody vyžádaly více obětí.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Žena nejspíš spěchala na blízkou zastávku na trolejbus. Na mokré silnici už ale řidiči neměli šanci zabránit střetu. Zraněným na pomoc okamžitě přispěchali náhodní kolemjdoucí

Silnice byla několik hodin úplně uzavřená, a tak se zastavil provoz včetně městské dopravy.

Předjíždět se mu nevyplatilo

Riskantní předjíždění kolony automobilů skončilo tragicky v pátek ráno na silnici mezi Bruntálem a Valšovem. Sedmašedesátiletý řidič tam čelně narazil do vozu řízeného osmdesátiletým důchodcem. Ten na místě zemřel. Nehodu vyšetřuje policie.

"Viník nehody jel ve směru na Valšov a začal předjíždět. Nestihl se ale včas zařadit do svého jízdního pruhu a v protisměru se téměř čelně srazil s protijedoucím automobilem," popsala kolizi mluvčí.

Dodala, že vůz staršího motoristy byl úplně zdemolován. Druhý automobil byl při srážce jen částečně poškozen a jeho řidič neutrpěl žádná zranění.

"Silnice v místě nehody byla na několik hodin uzavřena. Objížďka skončila před 10:30," zakončila.

V České republice stoupl letos počet obětí dopravních nehod

V České republice za jedenáct měsíců letošního roku ubylo v porovnání s loňskem dopravních nehod, vyžádaly si ale více obětí. Od ledna do konce listopadu zemřelo na silnicích 1027 osob, což je o 146 více než ve stejném období roku 2006. Statistika za samotný listopad je poměrně příznivá, 90 zemřelých při dopravních nehodách je nejlepší číslo od roku 1990. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo policejní prezidium.

Policisté letos zatím šetřili celkem 167.600 havárií, což je meziroční pokles o 5600. Přestože při nehodách zahynulo zhruba o 17 procent lidí více než v předchozím roce, podle prezidia je počet usmrcených druhý nejnižší od roku 1990. Nejvíce obětí si dopravní kolize vyžádaly v roce 1994, kdy zemřelo od ledna do listopadu 1296 lidí.

Policisté také letos zaznamenali nejméně těžce zraněných lidí, tedy 3640. "Podruhé od roku 1990 je počet těžce zraněných v tomto statistickém období hluboko pod hranicí 4000 osob," uvádí statistika.

Počet usmrcených osob je meziročně nižší letos pouze květnu a v říjnu a listopadu. "Podobně jako říjen, i listopad se stává měsícem s nejnižším počtem usmrcených osob od roku 1990. Tentokráte je pokles vůči předchozímu roku výraznější," uvedlo prezidium s tím, že v jedenáctém měsíci letos zemřelo o deset lidí méně než loni.

Dosavadní letošní hmotnou škodu způsobenou nehodami odhadli dopravní policisté na 7,8 miliardy korun.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz