Zpravodajství

VIDEO: Vlaky na Hlavním nádraží měly více než hodinová zpoždění

VIDEO: Vlaky na Hlavním nádraží měly více než hodinová zpoždění

Zmatek panoval ve středu dopoledne na Hlavním nádraží v Praze. Kvůli problémům depa a kolejí přímo na hlavním nádraží měly vlaky zpoždění desítky minut. "Zpoždění vlaků jsou bohužel obrovská, někdy i 100 minut," řekl kolem 9:00 našemu serveru mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Reportáž připravuje Martina Lhotáková.

Zdroj: HZS

Podle mluvčího nyní řeší situaci ředitelé odborů ČD. "Situaci musíme vyřešit v řádech hodin," řekl mluvčí. Podle něj mohli cestující, kteří čekají na nádraží na spoje zejména na Moravu, ve vlacích Intercity a Eurocity dostat občerstvení zdarma.

"Na nádraží panuje katastrofální stav, co se týče odjezdů vlaků. Prakticky nic neodjede včas," řekl ráno jeden z nespokojených cestujících.

V 11:00 se už situace na nádraží podle Kubaly zklidňovala. "Nyní jsme vypravili vlak Eurocity, který bude mít zpoždění asi 40 minut," řekl mluvčí. Podle něj už do depa nejezdí tolik vlaků, takže zpoždění není tak velké. 

Odpoledne vlaky odjížděly z hlavního nádraží už bez větších zpoždění. Podle mluvčího Kubaly chystají ČD "mimořádná opatření, která by ulevila přetíženému depu".

"Chci se zákazníkům ČD omluvit," uvedl mluvčí. Ten se omlouvá už podruhé v krátké době. V neděli kvůli výpadkům zabezpečovací stanice měly vlaky také v Praze podobná zpoždění.

České dráhy čelí problémům s dodržováním plánovaných odjezdů právě v době, kdy od neděle platí nový jízdní řád. Ten lidem většinou přinesl dražší jízdné. (více zde)

Změna jízdního řádu

Příprava na rekonstrukci Hlavního nádraží v Praze si až do neděle vyžádá změnu jízdního řádu některých rychlíků jedoucích z Prahy do Brna a zpět. Vybrané spoje totiž nepojedou jako obvykle ze stanice Praha Hlavní nádraží, ale budou z Prahy-Vršovic odkloněny do stanice Praha-Smíchov. Uvedl to mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Uvedené vlaky na celé trase naberou přibližně dvacetiminutové zpoždění.

Projekt Živá nádraží

Nynější ruch na největším nádraží v republice přichází opakovaně. Je to právě do době, kdy České dráhy přišly s projektem Živá nádraží. Vedení firmy si ale nepředstavuje ruch, jaký vládl v Praze. Živá nádraží by měla přinést změnu železničních stanic k lepšímu. Zastaralá nádraží by tak měla v blízké budoucnosti získat přívětivější tvář.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz