Zpravodajství

VIDEO: Brňanům tekla z kohoutků páchnoucí voda

VIDEO: Brňanům tekla z kohoutků páchnoucí voda

Zvracení, nevolnosti a bolesti žaludku zažívali obyvatelé brněnské části Pisárky, kteří konzumovali ve středu vodu z vodovodu. Nebyli nijak varování a nikdo je neinformoval o závadách. Podle vedení Brněnských vodáren a kanalizací ale byla voda v pořádku, pouze zapáchala.

Zdroj: TV Nova

"Volal jsem na Brněnské vodárny a bylo mi v laboratoři řečeno, že jim vypadla čistička v Pisárkách, a místo, aby vodu vypustili, pustili ji do vodovodního řadu," uvedl pro náš portál jeden obyvatel domu.

Brněnské kanalizace závadnost vody odmítají. Podle generálního ředitele brněnské společnosti Miroslava Nováčka byla voda hygienicky v pořádku, pouze prý zapáchala po kovu. Příčiny se stále šetří.

Jednou z verzí je to, že byla voda v potrubí kontaminována vodou z řeky Svratky, která byla v tu dobu údajně vápenatá, uvedl pro nova.cz Nováček.

"Páchlo to v celém bytě"

Tisková mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací našemu portálu řekla, že voda sice více zapáchala, ale nedošlo k žádnému zhoršení její kvality. Výpovědi našich diváků a čtenářů ale říkají něco jiného.

Jeden z nich nás informoval, že voda zapáchala v celém bytě. Brněnské vodárny a kanalizace prováděly 11. prosince plánované zprovoznění jedné z úpraven vody. V inkriminované době šlo tedy o zkušební provoz.

Jakmile se ozvali první odběratelé, vodu z nového zdroje jsme zastavili a pustili zdroj původní, uvedl pro nova.cz ředitel vodárenské sekce Jaroslav Jandl. "Provádíme rozbory a jednáme s hygieniky. Vliv na zdraví lidí voda nemá," dodal Jandl.

Celý případ však může mít ještě širší dosah. Náš čtenář přišel se zajímavou úvahou: "Ptal jsem se na vodárnách, proč obyvatele neinformovali, a bylo mi odpovězeno otázkou jak?. Tím mě napadá, že kdyby někdo otrávil vodu, například teroristickým útokem, vodárny budou jen přihlížet a vyřizovat stížnosti po telefonu."

Zeptali jsme se proto vedení vodáren, co by dělalo v tomto případě. Dočkali jsme se však velmi obecné odpovědi. "Máme zpracovaný rizikový plán. Informovali bychom vedení města dle daných postupů," řekl pro náš server Jandl. Otázka je, zda by to stačilo.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz