Zpravodajství

VIDEO: Dělníka rozmáčkl lis

VIDEO: Dělníka rozmáčkl lis

Otřesný pracovní úraz se stal ve čtvrtek v Novém městě nad Metují. Dělníka podniku Nutricia Deva zavalil několik set kilogramů vážící lis. Muž měl však štěstí, protože hrozivou nehodu přežil. Byl převezen do nemocnice. Situaci sleduje Filip Pultar.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Na místo ihned odstartoval vrtulník záchranné služby a muže s několika vážnými poraněními transportoval na chirurgii Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Podle posledních zpráv lékařů muž i přes několik zlomenin a poranění páteře není v kritickém stavu.

Zemřel po pádu z přívěsu

Při jiném pracovním úraze se zabil dvaatřicetiletý cizinec. Ve čtvrtek minulý týden zemřel na následky úrazu v automobilce Škoda Auto. Muž spadl z přívěsu kamionu, na nějž nakládal auta, sdělil mluvčí mladoboleslavské policie Ladislav Mareš.

Neštěstí se stalo večer před jednou z výrobních hal. Řidič nakládal na kamion nově vyrobená osobní vozidla. Spadl přitom z přívěsu z výšky asi tří metrů na asfaltovou plochu. Zraněním na místě podlehl. Cizí zavinění nebylo zjištěno. Případ kriminalisté stále vyšetřují. Nařídili pitvu zemřelého.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz