Zpravodajství

Plameny na Žižkově: hořel autosalon

Plameny na Žižkově: hořel autosalon
Zdroj: TV Nova

V Praze na Žižkově v noci opět hořela auta. Oheň zachvátil 13 aut autosalonu Jarov. Škodu majitel vyčíslil na 5 až 10 milionů korun. Hořelo zde již podruhé během krátké doby. Příčinu požáru zatím hasiči vyšetřují. Situaci sleduje Ondřej Špalek.

V Praze na Žižkově dnes v noci hořelo v autosalonu Auto Jarov. Oheň zničil 13 aut, řekl mluvčí pražských hasičů Vít Pernica.

Hořet začalo asi půl hodiny před půlnocí. Na místě zasahovaly jednotky z pěti hasičských stanic, oheň uhasily zhruba po dvou a půl hodině.

Na místě vyšetřovatelé odebrali vzorky pro expertizu. Proč přesně začalo hořet, budou hasiči vědět asi za měsíc.

Autosalon dnes i přes požár zákazníkům poskytuje všechny své služby. Nefungují jen pevné telefonní linky, jejichž kabely byly poškozeny, řekl jeden ze zaměstnanců.

Podobně rozsáhlý požár zachvátil v lednu 2006 autosalon v Hlučíně na Opavsku, kde oheň zničil vybavení objektu a část zaparkovaných aut. Škoda byla tehdy vyčíslena na 25 milionů korun.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz