Zpravodajství

VIDEO: Požár zaměstnal hasiče na celou noc

VIDEO: Požár zaměstnal hasiče na celou noc

V centru Pardubic hořelo. Za své vzala budova bývalé továrny. Nepomohlo ani několik jednotek hasičů. Podle nich jde o jeden z největších požárů na Pardubicku. Všechno zatím ukazuje na to, že někdo zapaloval úmyslně.

Zdroj: TV Nova

V jednu hodinu ráno už lidé v centru Pardubic většinou tvrdě spali, vzbudilo je až houkání sirén prvních hasičských vozů. Po pohledu z okna už vůbec nikdo neusnul.

Od začátku bylo jasné, že požár zaměstná hasiče na celou noc. Přijíždějí další posily včetně dvou plošin. Nikdo z hasičů ani přihlížejících přitom netušili, jestli v budově nejsou lidé. Ulevilo se jim až po více než hodině, kdy se první hasiči v dýchacích přístrojích dostal dovnitř.

V blízkosti hořícího domu stojí obytný dům plný vyděšených lidí. Hasiči proto neustále dohlíželi na to, aby plameny nepřeskočily i na něj.

K ránu už hasičské týmy jen dohašovaly doutnající trosky. Ještě před obědem na místo dorazili vyšetřovatelé, aby zjistili, jak požár vznikl. Elektřina i plyn ale prý byly odpojené. Objekt je totiž určený k likvidaci.

Podle místních v budově často přespávali bezdomovci. Je tedy možné, že požár vznikl tak, že si chtěl někdo večer zatopit.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz