Zpravodajství

Rozvadovský gang má napojení na soudce Berku

Většina členů rozvadovského kuplířského gangu, zatčeného o víkendu, půjde do vazby. Tak o tom rozhodl soud. Jako první už před několika lety na kauzu upozornila naše televize. Mimo jiné tehdy vyšlo najevo, že nekorunovaný boss nočních klubů Igor Brdlík je napojen na takzvanou severočeskou konkurzní mafii soudce Berky. Policie v nočních klubech zatýkala už několikrát, ale nikdy se nepodařilo gang zcela rozbít.

Policejní akce v nočních klubech personál, hosté i členové gangu na zemi. Zatčeno jich bylo osm.

Většina zatčených měla vazby na podnikatele a bývalého vojenského prokurátora Igora Brdlíka. Šlo o obávaného bosse, který podniky neoficiálně ovládal.

Někteří svědkové tvrdí, že Brdlík noční kluby pravděpodobně používal jako pračku peněz ze zmanipulovaných konkurzů kolem ústeckého soudce Berky.

Skupina kolem bosse Brdlíka nechala dokonce jeden nevěstinec napsat na známého konkurzního správce Thonata.

Brdlíka se z konkurzních podvodů nikdy nepodařilo usvědčit. Také rozvadovský nevěstinec stále papírově ovládá zahradnická firma Kopretina a ne Brdlík.

Policie v rozvadovských nevěstincích zatýkala už třikrát. Jejich provoz to ale nikdy neohrozilo. Taková je situace dva dny po posledním zátahu.

Řada detektivů připouští, že celá trestná činnost rozvadovského gangu nebude nikdy zcela, odhalena, někteří členové gangu mají stále vlivné kontakty v justici a policii.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz