Zpravodajství

VIDEO: Auto smetlo dvojčata, jedna dívka nepřežila

VIDEO: Auto smetlo dvojčata, jedna dívka nepřežila

Nepřiměřená rychlost je pravděpodobnou příčinou úterní tragické nehody v Karviné. Dvě studentky přecházely přes přechod, když do nich narazil osobní automobil. Situaci sleduje Pavel Navrátil. Podle našich informací byly dívky dvojčata.

Zdroj: TV Nova

Neštěstí se stalo okolo 06:30  na okraji Karviné. Jedna z dívek srážku nepřežila. Druhá je vážně zraněna a vrtulník ji transportoval do nemocnice. V těchto chvílích bojuje v nemocnici o život. Dívky studovaly společně Střední zdravotnickou školu v Karviné.

"Na přechodu pro chodce srazila Škoda Fabia dvě sedmnáctileté slečny, jedna bohužel na místě podlehla zraněním neslučitelným se životem," uvedl pro portál Nova.cz tiskový mluvčí policie v Karviné Stanislav Sobol.

Řidič před jízdou nepil

Dívky srazil osmapadesátiletý řidič z Ostravy, který přijížděl od Orlové. "Byla u něj provedena orientační dechová zkouška s negativním výsledkem," dodal Stanislav Sobol.

Příčinou pravděpodobně vysoká rychlost

Nehodu vyšetřují soudní znalci a policisté. Podle nich k nehodě přispěla mlha a tma. Pravděpodobnou příčinou nehody je nepřiměřená rychlost. Podle svědků ale bylo místo střetu  dobře osvětlené. Vozidlo i zemřelá dívka byly minimálně 100 metrů za přechodem.

Změřit rychlost podle místa dopadu není jednoduché

Naše redakce oslovila předního experta na dopravu Stanislava Humla

"Při rychlosti nad 80 km hodině člověk přeletí přes auto dozadu, řidič  mohl celých sto metrů vést oběť na kapotě při menší rychlosti",uvedl pro náš portál Huml. "Nehody si mohl všimnout až po nárazu a až pak dobržďovat. Jen ze vzdálenosti oběti od místa střetu se nedá rychlost přesně určit", dodává expert.

A jak se chová tělo při nárazech v jednotlivých rychlostech? Do 30kilometrové rychlosti auto podsekne chodci nohy a ten spadne na kapotu. V 70kilometrové rychlosti dopadne hlavou přibližně doprostřed předního skla. Čím je větší rychlost, tím končí tělo "výše". Je tedy pravděpodobné, že řidič nejel rychleji než 80 km/hod.

V místě platí padesátka, tu zde ale řidiči moc nedodržují. Dost často zde má radar dopravní policie.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz