Zpravodajství

Hasiči bojovali s požárem rodinného domu!

Hasiči bojovali s požárem rodinného domu!
Zdroj: HZS

S požárem rodinného domu bojovali v noci na středu hasiči v Chomutově. Hořet začalo krátce před půlnocí. Ohnisko požáru bylo pravděpodobně v zahradní chatce. Odtud se oheň rychle rozšířil na další objekty.

Zdroj: HZS

"Požár byl tak silný, že přeskočil na vedlejší dřevěné kůlny a garáž, ve které se nacházel osobní vůz. Na místo ihned vyjela jednotka hasičů z centrální stanice Chomutov s dvěma cisternovými automobily," řekl serveru nova.cz mluvčí chomutovských hasičů Lukáš Vejvar.

Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. Kvůli silnému dýmu museli použít dýchací přístroje. Zásah značně komplikoval mráz. Velkým problémem byl i nedostatek vody, musela se kyvadlově dovážet.

Zdroj: HZS

"Likvidaci požáru ztěžoval silný mráz, na místě zásahu to pak vypadalo jako na kluzišti, proto byl povolán posypový vůz z technických služeb. Po celou dobu probíhala kyvadlová doprava vody na místo požáru z hasičské stanice v Chomutově," doplnil mluvčí.

"Dále byly svolány jednotky dobrovolných hasičů z Jirkova, Chomutova, Černovice a podnikoví ČD ze stanice Chomutov. Hasiči nasadili několik C proudů, soustředili se však na ochlazování vedlejší garáže, ze které byl evakuován osobní automobil, a to vše za použití izolační dýchací techniky," dodal Vejvar.

Zdroj: HZS

Na místo dorazil i vyšetřovatel. Ten teď bude zkoumat, proč vlastně začalo hořet.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz