Zpravodajství

Jak se daří malému Čtvrtkovi

Jak se daří malému Čtvrtkovi
Zdroj: TV Nova

Policie stále pátrá po matce, která přesně před týdnem odložila novorozeně do popelnice. Zároveň se objevila i možnost, že začne stíhat i lidi, kteří odmítli pomoci bezdomovci zavolat policii. Ten údajně skoro půl hodiny prosil kolemjdoucí, aby se s ním šli podívat do popelnice.

Celý případ údajně provází neochota lidí. Bezdomovec se podle výpovědi snažil kolemjdoucím ukázat, co našel. Pokud se to prokáže a najde se důkaz, můžou být všichni, kdo odmítli pomoc, stíháni.

Okolnosti nálezu kojence v kontejneru jsou zatím součástí dalšího šetření a nemáme ztotožněné osoby, které údajně dotyčný muž měl kontaktovat

Bezdomovec Miroslav, který dítě našel, je podle výpovědi lidí z jeho okolí stále v šoku a skrývá se před lidmi. Podle policie nejde o známou firmu a záznam o jeho pohybu nemají ani městští strážníci.

Přesně týden po nálezu Čtvrtka v popelnici se za ním v nemocnici byl podívat i policista Zdeněk, který byl na místě první a o novorozeně se postaral.

"My jsme vlítli k tomu kontejneru, podívali jsme se dovnitř a tam v igelitce byl ten mrňousek, který, hned jak jsme tam nahlídli, zvedl hlavu a začal brečet, hned jsme ho popadli. Vzal jsem ho bundy, strčil do auta, zapnull topení a okamžitě jsme volali rychlou," říká policista. 

Zatímco všichni mu říkají Čtvrtek, Zdeněk ho na místě pojmenoval Ivan. Na dnešní návštěvu se těšil a malému do dalšího života přeje:

"Štěstí na lidi, aby neměl smůlu na takový lidi, kteří se k němu postavili zády, jak ze strany rodiny a ze strany lidí, kteří odmítli  zavolat policii."

Čtvrtek má za sebou první neurologické vyšetření a podle lékařů dopadlo dobře. To další ho čeká mezi svátky a pak už poputuje do dětského centra.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz