Zpravodajství

Úmrtí na kolejích: Vlaky zabíjely v Čechách

Úmrtí na kolejích: Vlaky zabíjely v Čechách
Zdroj: HZS

V pátek večer se stala tragická nehoda v Neratovicích u přejezdu U Vojtěcha. I přes příjezd záchranky jeden muž zemřel. Našemu serveru to sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. V sobotu dopoledne nepřežila žena srážku s vlakem na úseku mezi Roudnicí nad Labem a Hněvicemi. Našemu serveru to sdělil náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Nehoda v Neratovicích se stala krátce před půl devátou večer. "Osobní vlak z Prahy směřoval do Mladé Boleslavi," řekl Kučera. "Muž neměl na kolejích co dělat," dodal.

V sobotu ráno se stala podobně tragická nehoda na trati z Roudnice nad Labem do Prahy. "Po střetu s vlakem tam zemřela žena," uvedl Kučera.

Není vyloučeno, že před Vánocemi spáchá sebevraždu skokem pod vlakem více lidí. Období, kdy někdo nemá s kým trávit svátky, je pro slabší jedince psychicky náročné.

Rychlík vykolejil i v Kolíně

V Kolíně navíc v pátek odpoledne vykolejil vlak EuroCity, který jel z Hamburku do Vídně. Nikdo nebyl zraněn. Předběžná škoda byla vyčíslena na zhruba tři miliony korun, z toho 650 000 na železnici, řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Vlak podle něj vyjížděl z nádraží a jel zhruba čtyřicetikilometrovou rychlostí. Vykolejily první dva vozy za lokomotivou, jeden byl český, druhý německý. "Pravděpodobnou příčinou byla zlomená kolejnice jazyku výhybky," dodal Kubala.

Kvůli nehodě nabraly podle Kubaly rychlíky a vlaky EuroCity zpoždění od deseti do 20 minut.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz