Zpravodajství

Úmrtí na kolejích: Vlaky zabíjely v Čechách

Úmrtí na kolejích: Vlaky zabíjely v Čechách
Zdroj: HZS

V pátek večer se stala tragická nehoda v Neratovicích u přejezdu U Vojtěcha. I přes příjezd záchranky jeden muž zemřel. Našemu serveru to sdělila mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. V sobotu dopoledne nepřežila žena srážku s vlakem na úseku mezi Roudnicí nad Labem a Hněvicemi. Našemu serveru to sdělil náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Nehoda v Neratovicích se stala krátce před půl devátou večer. "Osobní vlak z Prahy směřoval do Mladé Boleslavi," řekl Kučera. "Muž neměl na kolejích co dělat," dodal.

V sobotu ráno se stala podobně tragická nehoda na trati z Roudnice nad Labem do Prahy. "Po střetu s vlakem tam zemřela žena," uvedl Kučera.

Není vyloučeno, že před Vánocemi spáchá sebevraždu skokem pod vlakem více lidí. Období, kdy někdo nemá s kým trávit svátky, je pro slabší jedince psychicky náročné.

Rychlík vykolejil i v Kolíně

V Kolíně navíc v pátek odpoledne vykolejil vlak EuroCity, který jel z Hamburku do Vídně. Nikdo nebyl zraněn. Předběžná škoda byla vyčíslena na zhruba tři miliony korun, z toho 650 000 na železnici, řekl mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Vlak podle něj vyjížděl z nádraží a jel zhruba čtyřicetikilometrovou rychlostí. Vykolejily první dva vozy za lokomotivou, jeden byl český, druhý německý. "Pravděpodobnou příčinou byla zlomená kolejnice jazyku výhybky," dodal Kubala.

Kvůli nehodě nabraly podle Kubaly rychlíky a vlaky EuroCity zpoždění od deseti do 20 minut.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz