Zpravodajství

VIDEO: Přeplněný vlak do Košic: řádění opilců

VIDEO: Přeplněný vlak do Košic: řádění opilců
Zdroj: TV Nova

Na pražském Hlavním nádraží byl v sobotu dopoledne pořádný frmol. Mezinárodní rychlík Košičan měl odjet z Prahy v 11:00. Perón však opustil, i když někteří cestující s místenkami si neměli kam sednout. Informaci o problémech spoje našemu serveru potvrdil mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Reportáž připravují Jiří Borovec a Vanda Rajnochová.

ČD očekávaly, že slovenské dráhy připojí k přetíženému spoji vagón s 66 místy k sezení. V Košičanu ale bylo v posledním vagonu místo pouze pro 53 lidí. Někteří cestující si už zakoupili místenky, ale nezbylo na ně ve vlaku místo. Situaci navíc zkomplikovali podnapilí cestující, kteří si do vagonu sedli. "Nechtěli místa opustit a chovali se agresivně," uvedl Kubala.

Odyssea vlaku ale měla další pokračování. V Kolíně se u jednoho vagonu porouchala blokace dveří. "Tento vagon musel být odstaven," uvedl mluvčí.

V Pardubicích musela rozvášněné slovenské cestující uklidnit policie.
České dráhy se snažily odlehčit přetíženému spoji tím, že v Olomouci k vlaku připojily dva vozy. Od Žiliny navíc slovenští železničáři připojili další dva vagony a lokomotivu.

Do přeplněných vagónů neměl šanci se dostat ani průvodčí, aby lidem zkontroloval jízdenku. Nevalně vypadaly už po čtyřech hodinách toalety.

ČD čelí před Vánocemi náporu cestujících. Ti jsou často bez místenek bez šancí na místo k sezení.

Ještě na slovenských hranicích měl vlak hodinové zpoždění. Do Košic by měl rychlík dorazit krátce před půl devátou.

 

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz