Zpravodajství

VIDEO: Spadl z perónu, zabil jej rychlík EuroCity

VIDEO: Spadl z perónu, zabil jej rychlík EuroCity
Zdroj: TV Nova

Tragédie se v neděli odehrála přímo na nádraží v Olomouci. V jednu hodinu odpoledne tam vlak EuroCity, který právě přijížděl do stanice, přejel 36letého muže z Karviné. Ten byl na místě mrtvý. Našemu severu to sdělil Jan Kučera z Drážní inspekce. Situaci sleduje Vanda Rajnochová.

Zdroj: TV Nova

Podle policie muž na perónu zavrávoral a do kolejiště upadl asi 50 metrů před lokomotivou. "Spoj Detvan směřoval ze Zvolenu do Prahy," uvedl Kučera. "Mohu potvrdit, že za smrtí muže stojí nešťastná náhoda," dodal.

Podle Kučery mají vlaky při příjezdu na nádraží rychlost až 40 km/h. V tom případě může strojevedoucí zastavit vlak při včasné reakci na zhruba 300 metrech železnice.

Zdroj: TV Nova

Neštěstí vyšetřují kriminalisté, zda byl muž opilý, bude jasné až po nařízené soudní pitvě. Vlak EuroCity vyjel z Olomouce se zhruba dvouhodinovým zpožděním. 

Nehoda zkomplikovala na nádraží dopravu. Provoz na koleji byl obnoven po půl třetí, doplnil Kučera.

Pendolino v problémech v sobotu

I v sobotu večer se na Hané staly dvě vážné nehody na železnici. Nehodě se nevyhnul ani rychlovlak Pendolino. Ten těžce zranil 22letého mladíka nedaleko Olomouce. Na trati mezi Olomoucí a Nezamyslicemi navíc přišel jeden muž po srážce s vlakem o nohu. Našemu serveru to sdělil náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

"Před šestou hodinou večer nedokázal strojvedoucí Pendolilina zabránit nehodě s mužem na kolejích na úseku mezi Olomoucí a Grygovem," uvedl Kučera. Podle něj Pendolino jelo z Prahy do Ostravy.

Přišel o nohu

Na železniční zastávce Vrahovice na trati mezi Olomoucí a Nezamyslicemi se stala nešťastná nehoda takév sobotu kolem šesté hodiny večer. "Z perónu tam spadl muž přímo pod vlak," uvedl Kučera. "Musela mu být amputována dolní končetina," dodal.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz