Zpravodajství

VIDEO: Spadl z perónu, zabil jej rychlík EuroCity

VIDEO: Spadl z perónu, zabil jej rychlík EuroCity
Zdroj: TV Nova

Tragédie se v neděli odehrála přímo na nádraží v Olomouci. V jednu hodinu odpoledne tam vlak EuroCity, který právě přijížděl do stanice, přejel 36letého muže z Karviné. Ten byl na místě mrtvý. Našemu severu to sdělil Jan Kučera z Drážní inspekce. Situaci sleduje Vanda Rajnochová.

Zdroj: TV Nova

Podle policie muž na perónu zavrávoral a do kolejiště upadl asi 50 metrů před lokomotivou. "Spoj Detvan směřoval ze Zvolenu do Prahy," uvedl Kučera. "Mohu potvrdit, že za smrtí muže stojí nešťastná náhoda," dodal.

Podle Kučery mají vlaky při příjezdu na nádraží rychlost až 40 km/h. V tom případě může strojevedoucí zastavit vlak při včasné reakci na zhruba 300 metrech železnice.

Zdroj: TV Nova

Neštěstí vyšetřují kriminalisté, zda byl muž opilý, bude jasné až po nařízené soudní pitvě. Vlak EuroCity vyjel z Olomouce se zhruba dvouhodinovým zpožděním. 

Nehoda zkomplikovala na nádraží dopravu. Provoz na koleji byl obnoven po půl třetí, doplnil Kučera.

Pendolino v problémech v sobotu

I v sobotu večer se na Hané staly dvě vážné nehody na železnici. Nehodě se nevyhnul ani rychlovlak Pendolino. Ten těžce zranil 22letého mladíka nedaleko Olomouce. Na trati mezi Olomoucí a Nezamyslicemi navíc přišel jeden muž po srážce s vlakem o nohu. Našemu serveru to sdělil náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

"Před šestou hodinou večer nedokázal strojvedoucí Pendolilina zabránit nehodě s mužem na kolejích na úseku mezi Olomoucí a Grygovem," uvedl Kučera. Podle něj Pendolino jelo z Prahy do Ostravy.

Přišel o nohu

Na železniční zastávce Vrahovice na trati mezi Olomoucí a Nezamyslicemi se stala nešťastná nehoda takév sobotu kolem šesté hodiny večer. "Z perónu tam spadl muž přímo pod vlak," uvedl Kučera. "Musela mu být amputována dolní končetina," dodal.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz