Zpravodajství

OBRAZEM: Předvánoční Vídeň se stala "českou" metropolí

OBRAZEM: Předvánoční Vídeň se stala "českou" metropolí
Zdroj: TV Nova

Češi brali před Vánocemi bývalé hlavní město Habsburské monarchie útokem. Adventní atmosféru si přijelo do Vídně vychutnat spousta Čechů. Ve městě valčíků na Dunaji tak bylo často slyšet více "ahoj" než německé "Grüss Gott".

Zdroj: TV Nova

Do Vídně zejména o víkendech jezdily naplněné autobusy s českými turisty. "Jsem zvědavá na vánoční výzdobu ve vídeňských ulicích," řekla našemu serveru jedna z českých turistek. "Už se těším na svařák, je pořádná zima," komentoval mrazivé počasí další z Čechů.

Našinci už ale jsou pro vídeňské prodavače solventními zákazníky. Na nejednom obchodu tak už jsou nápisy i v češtině. Pro neinformovaného se může zdát překvapením, že v centru Vídně je občas slyšet méně němčiny než v centru Prahy.

Zdroj: TV Nova

Češi o sobě nechávají ve Vídni slyšet. "V centru je nuda, pojďme radši do Prátru," řekl o víkendu malý chlapec Petr, kterého více než předvánoční atmosféra baví autodromy a horské dráhy vídeňského zábavného parku.

Zdroj: TV Nova

Problémy s průvodci

Češi však nemají ve Vídni na růžích ustláno. Některé cestovní kanceláře totiž berou na prohlídku Vídně vlastní průvodce. To je ve Vídni nepřípustné. Vídeňáci chtějí, aby turistům přiblížil krásy jejich města oficiální registrovaný průvodce. Pokud je český průvodce nachytán, může dostat pokutu až 4000 euro a hrozí mu vyhoštění ze země.

Přesto si Češi nacházejí cestu do Vídně stále častěji. Už jenom jména některých obchodů jako Ruzicka, Stanek nebo Nowak dávají tušit společnou minulost. A jak se dostat z Vídně zpátky do Prahy? No přece po Táborské ulici, pardon Taborstrasse.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz