Zpravodajství

Profiřidiči neznají dopravní předpisy!

Řada profesionálních řidičů kamionů nezná pravidla provozu na pozemních komunikacích. Tvrdí to Dopravní akademie, která právě vyhodnotila roční dopravní průzkum mezi 600 profesionály. I když to zní neuvěřitelně drtivá většina řidičů kamiónů třeba netuší, při jaké rychlosti se má na dálnici zařadit do pruhu pro pomalá vozidla a víc než polovina nezná rychlostní limity.

Klasická situace. Kamiony zablokovaly tříproudou dálnici. Přitom pravidla něco podobného zakazují. Dopravní akademie ale ví, proč k těmto situacím dochází. Více než polovina řidičů neví, že na dálnici nemohou do třetího pruhu.

A kdy je do pomalého pruhu kamion povinen vjet? Musí do pomalého pruhu, nejede-li rychleji než 60. Téměř devadesát procent řidičů to neví. A to řidiče osobních aut rozčiluje. Katastrofální je i znalost rychlostních limitů.

I když jsou výsledky dopravního průzkumu podle ministerstva dopravy tristní, nová opatření prý nejsou potřeba. Stačí údajně, aby policie začala špatné chování řidičů kamiónů intenzivněji sledovat. O největších hříšnících se tak dozvědí obecní úřady, které už vědí, jak piráty silnic zkrotit.

Nejtvrdším trestem je odebrání řidičského průkazu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz