Zpravodajství

VIDEO: Auto smetlo chodce ze silnice

VIDEO: Auto smetlo chodce ze silnice

Tři chodce smetl dvaatřicetiletý řidič svým fordem na silnici v Hrusicích u Prahy. Padesátiletý muž utrpěl těžké zranění a byl letecky dopraven do jedné z pražských nemocnic. Pětadvacetiletá žena byla zraněna lehce a třetí osoba vyvázla bez zranění. Řidič jel zřejmě příliš rychle a nezvládl řízení, uvedla pro nova.cz mluvčí policie Praha-venkov Jana Žďárská.

Zdroj: TV Nova

Dechová zkouška u dvaatřicetiletého řidiče neprokázala, že pil před jízdou alkohol, řekla Žďárská.

"Pravděpodobnou příčinou nehody bylo nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky," uvedla mluvčí.

Šli vlevo ve stejném směru

Při nehodě podle ní řidič srazil chodce, kteří šli po levé straně vozovky ve stejném směru. Silnice byla v místě nehody kvůli vyšetřování uzavřena.

Na Opavsku vjelo auto do pěti mladých lidí

Podobná nehoda se stala na Opavsku. Do skupiny pěti mladých lidí najel automobil. Pět mladých ve věku 14 až 19 let utrpělo zranění. Záchranáři jejich poranění označili jako lehčí a středně těžká.

Nehoda se stala před polednem v Jakartovicích na Opavsku. Osobní automobil jedoucí od Bohdanovic, jehož řidič nezvládl řízení a dostal smyk, narazilo do skupinky mladých lidí, kteří šli po krajnici.

Podle policie nehodu zavinil devatenáctiletý řidič. "Smyk dostal v pravotočivé zatáčce ve vysoké rychlosti a na kluzké vozovce. Vjel do protisměru, kde najel do skupiny dětí a mladistvých," uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Řidič před jízdou nepil alkohol. Pokud se léčení některého ze zraněných protáhne nad osm dní, může být obviněn z ublížení na zdraví.

Původně policie a záchranáři dostali informaci o tom, že počet zraněných je vyšší. V péči lékařů nakonec skončily dvě dívky ve věku 14 a 15 let a tři chlapci, jimž je 14 a 19 let.
Čtyři utrpěli lehká zranění končetin a pohmožděniny. Jedna z dívek má středně těžké poranění nohy s podezřením na zlomeninu.

Podobná nehoda se stala loni v listopadu. Osobní automobil narazil do skupiny severokorejských žen na silnici za obcí Bavoryně na Berounsku. Záchranáři postupně rozvezli do nemocnic deset zraněných, z toho devět těžce.

Další tři ženy museli ošetřit dodatečně. O několik měsíců dříve zase auto najelo na Žďársku do skupiny čtyř dělníků na chodníku a dva zranilo.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz