Zpravodajství

VIDEO: Auto smetlo chodce ze silnice

VIDEO: Auto smetlo chodce ze silnice

Tři chodce smetl dvaatřicetiletý řidič svým fordem na silnici v Hrusicích u Prahy. Padesátiletý muž utrpěl těžké zranění a byl letecky dopraven do jedné z pražských nemocnic. Pětadvacetiletá žena byla zraněna lehce a třetí osoba vyvázla bez zranění. Řidič jel zřejmě příliš rychle a nezvládl řízení, uvedla pro nova.cz mluvčí policie Praha-venkov Jana Žďárská.

Zdroj: TV Nova

Dechová zkouška u dvaatřicetiletého řidiče neprokázala, že pil před jízdou alkohol, řekla Žďárská.

"Pravděpodobnou příčinou nehody bylo nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky," uvedla mluvčí.

Šli vlevo ve stejném směru

Při nehodě podle ní řidič srazil chodce, kteří šli po levé straně vozovky ve stejném směru. Silnice byla v místě nehody kvůli vyšetřování uzavřena.

Na Opavsku vjelo auto do pěti mladých lidí

Podobná nehoda se stala na Opavsku. Do skupiny pěti mladých lidí najel automobil. Pět mladých ve věku 14 až 19 let utrpělo zranění. Záchranáři jejich poranění označili jako lehčí a středně těžká.

Nehoda se stala před polednem v Jakartovicích na Opavsku. Osobní automobil jedoucí od Bohdanovic, jehož řidič nezvládl řízení a dostal smyk, narazilo do skupinky mladých lidí, kteří šli po krajnici.

Podle policie nehodu zavinil devatenáctiletý řidič. "Smyk dostal v pravotočivé zatáčce ve vysoké rychlosti a na kluzké vozovce. Vjel do protisměru, kde najel do skupiny dětí a mladistvých," uvedl mluvčí opavské policie René Černohorský.

Řidič před jízdou nepil alkohol. Pokud se léčení některého ze zraněných protáhne nad osm dní, může být obviněn z ublížení na zdraví.

Původně policie a záchranáři dostali informaci o tom, že počet zraněných je vyšší. V péči lékařů nakonec skončily dvě dívky ve věku 14 a 15 let a tři chlapci, jimž je 14 a 19 let.
Čtyři utrpěli lehká zranění končetin a pohmožděniny. Jedna z dívek má středně těžké poranění nohy s podezřením na zlomeninu.

Podobná nehoda se stala loni v listopadu. Osobní automobil narazil do skupiny severokorejských žen na silnici za obcí Bavoryně na Berounsku. Záchranáři postupně rozvezli do nemocnic deset zraněných, z toho devět těžce.

Další tři ženy museli ošetřit dodatečně. O několik měsíců dříve zase auto najelo na Žďársku do skupiny čtyř dělníků na chodníku a dva zranilo.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz