Zpravodajství

Zavražděného chlapce vozila matka v autě

Pohřešovaný chlapec z Tábora byl v pátek večer nalezen mrtvý v autě, podle lékaře zemřel násilnou smrtí. Tělo pětiletého Jana Rokose z Tábora objevili v pátek pozdě večer mostečtí strážníci při kontrole v osobním vozidle v Českých Zlatnících na Mostecku. V autě seděla osmatřicetiletá chlapcova matka, která byla hledaná policií. Již její předchozí dvě děti údajně zemřely nevyjasněnou smrtí.

V automobilu byl s chlapcem i devětačtyřicetiletý muž. Nova.cz o tom informovala mluvčí severočeské policejní správy Jarmila Hrubešová.
Podle lékaře dítě zemřelo násilnou smrtí.

Matka je obviněná z vraždy

Matku i jejího přítele vyšetřovatel obvinil z vraždy, řekla Hrubešová. Zaparkovaný automobil strážníci objevili při kontrole areálu bývalého kravína. Příčinu a dobu smrti by měla stanovit pitva. "Muže a ženu policie zadržela a požádala o uvalení vyšetřovací vazby," uvedla Hrubešová.

Jan Rokos, kterého soud svěřil do péče otce, byl od srpna s matkou Antonií Staškovou a jejím druhem na neznámém místě. Pár opustil bydliště na Chebsku a i s chlapcem cestoval po republice, přičemž vyhledával ubytování na krátkou dobu.

Matce již dříve záhadně zemřely dvě děti

Otec chlapce, Roman Rokos, svého syna od jeho zmizení každý víkend hledal po celé republice. O pomoc se obrátil i na ombudsmana, stěžoval si na pomalou práci justice a neschopnost policie. Obával se totiž o chlapcův život.

Podle deníků Blesk a Aha bývalé partnerce a chlapcově matce soud už dříve jedno dítě kvůli týrání odebral, další dvě jí zemřely za nevyjasněných okolností.

Zmizení chlapce policie někam založila

Zprávu o tragédii se dozvěděl od policistů v sobotu ráno, hned se chtěl na Mostecko vydat, ale odkázali ho až na pondělí. Postup policie i soudu ho zklamal.

Zmizení chlapce prý policii nahlásil okamžitě. "Tam to řešili tak, že se to zapsalo a někam založilo," uvedl muž, který si chce na postup policie stěžovat.

"Měl jsem kluka sebrat," pláče nyní otec

Nyní si vyčítá, že těsně předtím, než chlapec zmizel, nejednal na svou pěst a ztratil čas čekáním na to, že dítě získá za pomoci policie.

"Policisté ve své pohodlnosti nechtěli nic dělat bez razítka. Měl jsem tam vlítnout, rozštípat dveře a sebrat kluka. Mohl být dneska naživu a měl by se tu dobře. To jsem měl udělat, i kdybych za to měl dostal pokutu nebo si na chvíli jít někam sednout," uvedl.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz