Zpravodajství

VIDEO: Dům ve Vimperku vyhořel potřetí za sebou

VIDEO: Dům ve Vimperku vyhořel potřetí za sebou

Ve Vimperku na Prachaticku potřetí v krátké době vyhořel dům v ulici U lázní, v němž bydlí zejména romské rodiny. V pátek dopoledne tam hořelo ve sklepě, dnes byla ohněm nejvíc zasažená střecha a voda při hašení poničila i vrchní patro.

Zdroj: TV Nova

Nikdo nebyl zraněn, ale obyvatelé museli své byty opustit. Hasiči už oheň uhasili a nyní místo hlídají. Nelze vyloučit, že požár někdo založil úmyslně, řekl vimperský starosta Pavel Dvořák.

Dům je v majetku města, radnice zajistila pro všech deset rodin náhradní ubytování v objektu, který má připravený k prodeji. "Dvě rodiny ho nevyužily, ostatní se tam teď přesouvají a začínáme objekt vytápět," uvedl. Se stěhováním pomáhá technika městských lesů, takže lidé tam budou mít to nejpotřebnější včetně postelí.

 Maximálně do 10 dnů se pak nájemníci budou moci přesunout do náhradních bytů na dobu, než se dům opraví. Zatím ale podle starosty nelze říci, zda budou náhradní byty opravdu potřebovat, protože dům je vyhořelý jen zčásti a radnice ho chce co nejdřív uvést do pořádku.

 Naposledy v domě hořelo v pátek dopoledne, kdy vznikla škoda 100.000 korun a osm lidí muselo dočasně z bytů ven. Dnešní škoda dosud není vyčíslena a také příčina se ještě vyšetřuje.

Starosta odhadl, že jen při požáru střechy vznikla škoda za zhruba dva miliony korun, protože celý krov je zničený.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz