Zpravodajství

Silvestrovské oslavy: jenom na Václaváku bude 200 policistů!

Silvestrovské oslavy: jenom na Václaváku bude 200 policistů!
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Poslední den v roce je příležitostí pro bujaré rozloučení s odcházejícím rokem. Na Silvestra ale moc času na slavnostní přípitek nemají policisté. Ti jsou naopak v plné permanenci. V pražských ulicích jich bude v noci z pondělí na úterý plno. Jenom na Václavském náměstí bude novácký Mejdan roku hlídat na 200 mužů zákona. Našemu serveru to sdělila mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.

"Po celou dobu oslav bude v Praze navýšen počet policejních hlídek tak, aby byla co nejvíce zajištěna bezpečnost a majetek občanů," řekla mluvčí.

Už od osmé ráno je Václavské náměstí uzavřeno pro auta. V pondělí provedou policisté pyrotechnickou kontrolu náměstí. Policisté vyzvali kolemjdoucí, aby si dávali pozor na hlídání osobních věcí. V davu mají žně zejména kapsáři.

Uzávěrka i u Karlova mostu

"Od pondělních 23:00 do 1:00 v úterý bude pro dopravu uzavřeno Křižovnické náměstí v Praze 1, a to z důvodu velkého zájmu návštěvníků Prahy o prohlídku Karlova mostu a jeho přilehlého okolí," uvedla Miklíková.

Novoroční ohňostroj

Na úterý je na 18:00 naplánován tradiční ohňostroj na Letné. Nejméně od sedmnácté hodiny policisté uzavřou provoz na nábřeží Edvarda Beneše, Dvořákově nábřeží a v okolí hotelu Intercontinental.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz