Zpravodajství

VIDEO: Velký požár na Slovácku: frontální útok odložen

Zlínští hasiči mají v pátek napilno. V kravíně Zemědělského družstva Bojkovice tam hoří od půl dvanácté pneumatiky naskládané v betonových kójích silážní jámy. Hasiči byli odhodláni vést proti požáru frontální útok. Před třetí hodinou odpoledne ale intenzita požáru poklesla. Našemu serveru to sdělil mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

"Bojujeme s rozsáhlým požárem," řekl našemu serveru ve 13:00 Mitáček. Pneumatiky jsou naskládány v prostoru zhruba 10x50 metrů. Na místě zasahuje deset jednotek hasičů.

Útok odložen

Hasiči se chystali provést frontální útok proti požáru. Nicméně před třetí hodinou již nebyl požár tak rozsáhlý. "Frontální útok by mohl být velkou ekologickou zátěží," uvedl Mitáček. Hrozily průsaky těžké hasičské pěny. Do půdy tak mohly proniknout škodlivé látky. "Z tohoto důvodu byl útok odložen," uvedl mluvčí. I silný vítr přispívá ke zlepšení situace v místě požáru.

Dým je viditelný v okruhu do 20 kilometrů od ohniska požáru.

Nedbalost dělníků

"Příčinou požáru je nedbalost dělníků," uvedl mluvčí. Ti neopatrně rozpalovali železné konstrukce betonové stavby. Pneumatiky zapálila jiskra, která od hořáku odletěla.

Černý oblak zplodin směřuje na nedaleké Luhačovice. Mluvčí hasičů podotkl, že o požáru byli informováni představitelé místních samospráv nedalekých obcí. Lidé by neměli vycházet ven. Okolní obce už varovaly své obyvatele, aby pokud možno nevycházeli ven a nevětrali.

"Není vyloučeno, že s požárem budeme zápolit i několik dnů," dodal mluvčí. Přesto nebyl nikdo při požáru zraněn.

S podobným požárem bojovali regionální hasiči i loni u Uherského Brodu. Tam hořely pneumatiky naskládané na prostoru zhruba 100x100 metrů.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz