Zpravodajství

Třináctiletého srazila tramvaj, po vánočním týdnu se probral z umělého spánku

Třináctiletého srazila tramvaj, po vánočním týdnu se probral z umělého spánku
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Šťastné pokračování má případ 13letého chlapce, kterého těsně před Vánocemi srazila tramvaj linky 21 v Praze-Modřanech. Lékaři v pražské Thomayerově nemocnici jej s těžkými poraněními hlavy udržovali v umělém spánku. Ještě před začátkem roku 2008 se ale zdravotní stav chlapce zlepšil a nyní je jeho stav stabilizovaný. Našemu serveru to sdělila mluvčí Thomayerovy nemocnice Martina Štanclová.

Po příjezdu do nemocnice se musel chlapec podrobit náročné dvouhodinové operaci. Byl v přímém ohrožení života. (více zde)

Chlapec strávil v umělém spánku šest dnů. "Naši lékaři začali 28. prosince chlapce probouzet," řekla mluvčí. Jeho zdravotní stav byl uspokojivý, a tak jej lékaři přemístili na dětskou neurologii. "Nyní je jeho stav stabilizovaný," uvedla mluvčí. "Stále ještě vyžaduje péči ve formě rehabilitace," dodala. Motoriku má ale mladík sražený tramvají v pořádku.

Mluvčí odhadovala, že chlapec stráví v nemocnici ještě dva týdny, pak by mohl být propuštěn do domácího ošetřování. Jeho zdárná rekonvalescence dělá radost i příbuzným, kteří jej chodí do nemocnice navštěvovat.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz