Zpravodajství

Majitel unimo buňky uhořel v lese

Majitel unimo buňky uhořel v lese
Zdroj: TV Nova

První letošní lidskou oběť v Jihomoravském kraji má za sebou požár, který vzplál v unimo buňce v lese na Blanensku. Krátce před půl sedmou hodinou vyjeli v sobotu hasiči k požáru, při němž zemřel 73letý muž. Tomu už nedokázali zachránit život. Uvedl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Požár vypukl ve dřevěné unimo buňce, jež slouží k přespávání při práci v lese. "Uvnitř byl v době vzniku požáru 73letý majitel, kterému hořelo oblečení," řekl našemu serveru Haid.

Muži, který se před plameny snažil uniknout ven, přišel z nedaleké chaty na pomoc jeho syn. "Otce našel u vchodu do buňky a vytáhl ho do lesa," řekl mluvčí. Starší muž ale byl mrtvý. "Dvaačtyřicetiletý syn utrpěl popáleniny na levé ruce a byl převezen k ošetření do nemocnice," dodal mluvčí.

Unimo buňka byla ohněm totálně zdevastovaná. Dokonce se propadla i plechová střecha příbytku. Uvnitř buňky byly dvě propanbutanové láhve, které přispěly k šíření požáru. Zásah ztížil hasičům i jeden padající strom. Ten ale nikoho z nich nezranil. Škodu na objketu vyčíslili hasiči na 50 tisíc korun. Příčiny požáru jsou zatím v šetření.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz