Zpravodajství

Majitel unimo buňky uhořel v lese

Majitel unimo buňky uhořel v lese
Zdroj: TV Nova

První letošní lidskou oběť v Jihomoravském kraji má za sebou požár, který vzplál v unimo buňce v lese na Blanensku. Krátce před půl sedmou hodinou vyjeli v sobotu hasiči k požáru, při němž zemřel 73letý muž. Tomu už nedokázali zachránit život. Uvedl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Požár vypukl ve dřevěné unimo buňce, jež slouží k přespávání při práci v lese. "Uvnitř byl v době vzniku požáru 73letý majitel, kterému hořelo oblečení," řekl našemu serveru Haid.

Muži, který se před plameny snažil uniknout ven, přišel z nedaleké chaty na pomoc jeho syn. "Otce našel u vchodu do buňky a vytáhl ho do lesa," řekl mluvčí. Starší muž ale byl mrtvý. "Dvaačtyřicetiletý syn utrpěl popáleniny na levé ruce a byl převezen k ošetření do nemocnice," dodal mluvčí.

Unimo buňka byla ohněm totálně zdevastovaná. Dokonce se propadla i plechová střecha příbytku. Uvnitř buňky byly dvě propanbutanové láhve, které přispěly k šíření požáru. Zásah ztížil hasičům i jeden padající strom. Ten ale nikoho z nich nezranil. Škodu na objketu vyčíslili hasiči na 50 tisíc korun. Příčiny požáru jsou zatím v šetření.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz