Zpravodajství

VIDEO: Lyžaře čeká nejlepší letošní víkend!

VIDEO: Lyžaře čeká nejlepší letošní víkend!

Teď tu máme dobrou zprávu pro všechny milovníky lyžování. Víkend který nás čeká, by mohl být podle provozovatelů zimních středisek nejlepší v této sezóně. Na většině hor přibylo i několik desítek centimetrů přírodního sněhu. Podle meteorologů bude na horách sněžit i o víkendu ale postupně se bude oteplovat.

Zdroj: TV Nova

Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách je v současné době 50 centimetrů sněhu.

Na nejvyšší hoře Jeseníků, na Pradědu je 80 centimetrů sněhu. V Krkonoších na Horních Mísečkách je těméř metr sněhu. "Za poslední tři - čtyři dny nám připadlo kolem třiceti centimetrů sněhu, což hodně zlepšilo kvalitu toho svahu protože do té doby jsme jezdili jen na technickém sněhu," řekl jeden z vlekařů na Horních Mísečkách.

Na Černé hoře si příjdou na své i lyžaři s dětmi. Je tu totiž v provozu černorská sáňkařská stezka.  

"Vstup na tu sáňařskou stezku není žádným způsobem zpolatněn. Lidé si jen koupí jízdenku na lanovku nebo se prokážou Sky pasem. Zájem je obrovský, ve špičce tady projede až 500 lidí denně," řekl provozovatel zdejší sáňkařské dráhy.

I na Šumavě v Železné Rudě na Špičáku je sněhu dost - 75 centimetrů. V Krušných horách na Božím Daru leží 50 centimetrů.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz