Zpravodajství

VIDEO: Policie stále nenašla těla mrtvých rafťáků, pokračování v pondělí

Neštěstí se může v tomto počasí stát i na vodě. Dvěma lidem se v sobotu vymstilo, že v lednu holdovali vodáckému sportu. Dva mladí muži ve věku 30 a 33 let zemřeli při raftingu na Radošovském jezu u Kyselky na Karlovarsku. Našemu serveru to sdělil mluvčí karlovarských hasičů František Petr. Po celou neděli se neúspěšně pokoušeli potápěči muže vylovit.

Naši lidé pracovali přes noc i během neděle, nicméně se jim zatím nepodařilo utonulé nalézt," sdělil našemu serveru po 15:00 mluvčí karlovarských policistů Pavel Valenta. "V pátrací akci budeme pokračovat v pondělí od rána," řekl.

V neděli pomáhal policistům při pátrání i vrtulník. Při akci prohledali muži zákona řeku ve vzdálenosti až šesti kilometrů od jezu. "Pátrali jsme na břehu i ve vodě," dodal mluvčí.

Čtyřčlenná posádka

"Na raftu jeli čtyři mladí lidé," řekl Petr. Jednoho z nich se podařilo hasičům zachránit na pravém břehu Ohře. Z gumového člunu vypadl. Další člen posádky se na raftu udržel. Oba šťastlivce převezli záchranáři do nemocnice v Karlových Varech.

Méně štěstí měli další dva sportovci. Ti z raftu vypadli přímo do vodního válce pod jezem. Ani po hodinovém úsilí se nepodařilo záchranářům a hasičům jejich těla vylovit. "Můžeme říci, že jsou mrtví," řekl v sobotu v 16:15 mluvčí hasičů.

Podle mluvčího hasičů byli muži na raftu spíše náhodnou posádkou. Blíže se neznali. Pocházeli z Chomutovska.

Radošovský jez je známý svou nebezpečností. Případ nebyl první událostí, kdy na jezu došlo ke smrtelnému zranění vodáků.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz