Zpravodajství

VIDEO: Tragédie na gymnáziu: mladík spáchal sebevraždu

Smutným písmem se zapíše úterý do kroniky gymnázia v Holešově na Kroměřížsku. Před desátou hodinou tam z okna vyskočil 19letý mladík. Na místě podlehl svým zraněním. Našemu serveru to sdělil operační důstojník kroměřížských policistů Miroslav Slavík.

"Chlapec vyskočil ze třetího patra gymnázia," řekl policista. Poslední okamžiky před dobrovolnou smrtí strávil mladík na toaletě. "Mladík dopadl na parkoviště před budovou gymnázia," dodal policista. Jeho bezvládného těla si všimla kolemjdoucí žena.

Mladík měl krátce před maturitou. Podle některých informací zřejmě neunesl blížící se vysvědčení. To ale odmítla ředitelka školy, podle které neměl problémy s prospěchem. Policie nicméně po příčinách jeho úmrtí stále pátrá.

V krátké době jde o druhý případ ve Zlínském kraji, kdy během školního programu zemřel student. Před vánočními svátky ve zlínských lázních utonul osmnáctiletý student při volné hodině plavání, kterou měl s ostatními spolužáky místo vyučování.

Smrt skokem z nemocnice

K podobnému skoku se loni v červnu odhodlal v nemocnici v Praze-Motole 12letý chlapec. Hoch se zřítil z třicetimetrové výšky a zdravotníci mu už nedokázali pomoci. Hoch byl se svou matkou v nemocnici navštívit čtyřletou sestru.

Pády školáků

4. prosince 2002 - Během vyučování vypadl z okna učebny ve třetím patře čtyřiadvacetiletý student Vysoké školy podnikání v Ostravě. Kovové latě zábradlí francouzského okna, o které se opřel, se uvolnily, student se zřítil a vážně se zranil.

8. března 2004 - Zavřeným oknem v pátém patře vyskočil sedmnáctiletý student Střední průmyslové školy chemické v Pardubicích. Byl na místě mrtev.

20. dubna 2004 - Po pádu z okna základní školy Na Slovance v Praze-Libni zemřel mentálně postižený dvanáctiletý chlapec. Byl ve třídě omylem zamčen a vypadl ze třetího patra.

28. září 2004 - Po pádu z okna koleje v Klatovské ulici v Plzni zahynul v noci dvaadvacetiletý vysokoškolák.

9. června 2005 - Z balkonu ve třetím patře penzionu v Karlově na Bruntálsku vypadla v noci devítiletá dívka z Prostějova, která tam byla na škole v přírodě. Utrpěla řadu zlomenin.

19. září 2005 - Po pádu z druhého patra internátu Středního odborného učiliště potravinářského v Jeseníku se těžce zranil devatenáctiletý učeň.

17. ledna 2006 - Z okna ve výšce sedmi metrů vypadl večer v Karlově na Bruntálsku osmnáctiletý student. Utrpěl vážná poranění hlavy a byl v komatu. Mladík byl v Jeseníkách se školou na lyžařském soustředění.

27. ledna 2006 - Čtrnáctiletý chlapec vypadl z okna ve druhém patře základní školy v Hradci Králové. Na dvoře školy ležel asi půl hodiny s těžkými zraněními, než ho našli.

31. října 2006 - Dvanáctiletý školák vypadl z okna toalet ve druhém patře lovosické základní školy v ulici Sady pionýrů. Při pádu se těžce zranil.

17. dubna 2007 - Dvacetiletý student z Norska se nad ránem těžce zranil při pádu z okna ve čtvrtém poschodí internátu v Třebíči. Snažil se pootevřít výklopné okno, přičemž vypadl z výšky 11 metrů na trávník před budovou.

29. ledna 2008 - Po pádu z okna školy zemřel student holešovského gymnázia.

zdroj: ČTK

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz