Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Mrtví na kolejích: žena zemřela v autě, v Praze zahynul cizinec

EXKLUZIVNĚ: Mrtví na kolejích: žena zemřela v autě, v Praze zahynul cizinec
Zdroj: TV Nova

Tragickou bilanci měla sobota pro dva lidi, kteří zemřeli na kolejích. U obce Holedeč na Lounsku zemřela v renaultu na železničním přejezdu 34letá žena. V Praze zase ležela na kolejích mrtvola cizince. Našemu serveru to sdělil mluvčí Drážní inspekce Zdeněk Neusar.

Při nehodě na Lounsku utrpěla těžká zranění i 16letá dcera řidičky. "V osobním autě při nehodě jeden člověk zemřel, druhý byl zraněn. Ve vlaku nikdo nebyl zraněn," řekl našemu serveru mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan. Lékařům nepomohl zachránit řidičku ani vrtulník.

"Zdá se, že vina nebyla na straně Českých drah," řekl Neusar. Podle něj vjel renault na přejezd se světly bez závor. Škoda na autě činí 300 tisíc korun, zatímco škodu na vlaku vyčíslili odborníci na 60 tisíc.

Nehoda se stala ve 20:42. Na trati z Chomutova do Lužné u Rakovníka byl přerušen provoz. Ten byl obnoven až krátce před jednou hodinou ráno.

Mrtvý cizinec

V Praze krátce před 23:00 nalezl strojvůdce při posunování vozů na kolejích mrtvého muže. Podle našich informací to byl cizinec. "Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem," řekl šéf pražských záchranářů Zdeněk Schwarz.

"Muž se narodil v roce 1963," řekl našemu serveru mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek. "Zemřel na vlakovém nádraží Žižkov," dodal s tím, že strojvůdce muže nepřejel.

Velké štěstí cyklistky

Mnohem lépe dopadla v sobotu večer 61letá žena, která se v Postřelmově na Šumpersku spadla na koleje. "Na poslední chvíli ji někdo z kolejiště vytáhl," řekl Neusar. Na železnici však zůstalo ležet kolo.

Poté, co na něj vjel vlak, se vymrštilo a ženu zranilo. "Žena utrpěla středně těžká zranění a není v přímém ohrožení života," dodal Neusar. Nehoda se stala krátce přes osmou hodinou večer. Provoz na trati obnovili železničáři o dvě hodiny později.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz