Zpravodajství

Stařík zemřel doma v haldách odpadků

Stařík zemřel doma v haldách odpadků
Zdroj: TV Nova

Policisté a hasiči na Jesenicku hledali několik hodin pohřešovaného důchodce v jeho rodinném domě. Tělo mrtvého důchodce nakonec našli mezi haldami odpadků.

89letý muž totiž patřil k lidem, kteří si doma shromažďují věci a odpadky všeho druhu. To, co se nevešlo dovnitř, bylo venku, takže ke vchodovým dveřím vedla jen úzká ulička. Pátrání po důchodci začalo už v pondělí, kdy ho policisté a hasiči hledali v okolí domu. Protože ale sílilo podezření, že bude někde uvnitř, zajistili si povolení od rodiny a dům začali prohledávat.

Dům byl odpadky naplněný až po střechu. Do prvního patra se hasiči dostali až oknem. Pohybovat se mohli jen úzkými uličkami. Obec i sousedé všemu dlouhé roky jen přihlíželi a nemohli nic dělat, protože odpadky jsou na soukromém pozemku.

Od neděle nezvěstný

89letého muže viděli sousedé naposledy v neděli.

Protože stále byla ve hře i možnost, že je starý muž někde venku, přivolali policisté do Bělé na pomoc vrtulník s termovizí.

Před třetí hodinou ale policisté nakonec vyšli ven z domu s tím, že v něm muže objevili mrtvého. Povolali proto lékaře a vyšetřovatele. Co bylo příčinou smrti, jestli to byly zdravotní problémy, nebo za ni můžou odpadky, protože ho zavalily, bude jasné až po nařízené soudní pitvě.

 

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz