Zpravodajství

Nová zábava slovenské mládeže: testují dráty elektrického vedení!

Nová zábava slovenské mládeže: testují dráty elektrického vedení!
Zdroj: TV Nova

Na internetových stránkách se objevilo další video, které vzbuzuje obavy. Pochází ze Slovenska a tentokrát na něm skupina mladých lidí testuje elektrické vedení. Hází na něj kovovou tyč. Odborníci to považují za bezduchý hazard. Aktéři totiž mohou přijít o život nebo způsobit požár.

Když viděli pracovníci Státní energetické inspekce na internetu video, jak nebezpečně se baví slovenská mládež, byli v šoku. Mladíci se rozhodli otestovat elektrické vedení, kterým prochází 22 tisíc voltů tak, že na něj vyhazovali kovovou tyč. A nepřestali dokud se neobjevily jiskry.

Přitom je to velmi nebezpečná hra, protože při odpálení vodičů a jejich opětovném zapojení může zasáhnout krokové napětí, které působí i několik metrů od spadnutých vodičů.

Možná právě adrenalin jich vedl k téhle zábavě. Na místo už totiž přišli s dopředu upravenou tyčí.

Hříšníkům hrozí až pět let

Energetické firmy tvrdí: před takovými šílenci nedokážeme tisíce kilometrů vedení uhlídat. Proto jen apelují na zdravý rozum. Podle inspekce mohlo dojít k požáru a jen zázrakem nevypadla elektřina v okolních obcích.

Kdo, byť z nedbalosti ohrozí provoz veřejně-prospěšného zařízení, hrozí mu podle slovenského trestního zákona trestní sazba odnětí svobody na šest měsíců. V případě prokázání úmyslu dokonce až pět let ve vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz