Zpravodajství

Zloděj zahodil trezor do rybníka, potápěči po něm pátrají

Zloděj zahodil trezor do rybníka, potápěči po něm pátrají

Nelehkou práci mají policejní potápěči z Pardubic. Museli se totiž potápět do ledové vody Opatovického rybníka. Hledali tam trezor, který sem zahodil zloděj.

Zdroj: TV Nova

Na Pardubicku a Hradecku řádila od listopadu loňského roku trojice zlodějů. Ti ukradli nebo poškodili věci za téměř milion korun.

„Na základě výpovědi jednoho z obviněných bylo do dnešního dne prováděno pátrání," řekla Markéta Janovská, tisková mluvčí pardubické policie.

Potápěči se proto dnes museli ponořit do ledové vody písníku, aby našli a vylovili trezor, který tam jeden z pachatelů po krádeži zahodil. Počasí jim ale moc nepřálo.

„Bylo to ztížený právě tou mlhou, takže nedostatek světla se projevoval samozřejmě i pod vodní hladinou a navíc je tady slabá vrstva ledu," informoval o zásahu Zdeněk Hloupý, instruktor potápěčů.

Pod ledovou vodou navíc nemohli být déle než asi tři čtvrtě hodiny, aby neprochladli. Pachatel tvrdí, že sem zahodil i další věci, ty ale potápěči zatím nenašli. Podle našich informací by měl být pod vodou mimo jiné i notebook, pátrání proto stále pokračuje.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz