Zpravodajství

Riskantní zábava mladých: hazard za jízdy ve vlaku!

Riskantní zábava mladých: hazard za jízdy ve vlaku!
Zdroj: HZS

Teenageři si vymysleli velmi nebezpečnou zábavu, kterou si zkracují cestu vlakem. Za jízdy otevírají dveře od rychlíků a dokonce vylézají ven. Jak se nám podařilo zjistit, dveře často nejsou zabezpečené a podobný hazard tak snadno může skončit smrtí.

Říká si Majkl z Kuřimi, a když ukázal toto video na internetu, čekal, že
bude za velkého frajera. Místo toho si při jeho šíleném výstupu všichni klepou prstem na čelo. Stal se totiž velmi žhavým aspirantem na Darwinovu cenu, kterou dostávají sebevrazi z vlastní hlouposti.

Mladíkův život se přitom houpal na tenkém vlásku. Kdyby mu sklouzla ruka, skončil by rozsekaný pod koly vlaku.

Nabízejí se další otázky...

Neuvěřitelný hazard s vlastním životem však otevírá další otázky - jak je možné, že někdo otevřel v plné rychlosti dveře a strojvůdce si toho nevšiml?

Není na tom ale nic složitého, stačí jen znát ten správný grif. Když zůstanou dveře pootevřené, systém je nedokáže zablokovat. Bezpečnostní pojistky jsou v některých vagónech naprosto nefunkční. Dveře se otevírají bez varování i v plné rychlosti.

Nikdo nechce ani domýšlet, co by se stalo, kdyby u nezajištěných dveří stály během jízdy malé děti.

Mladíkovi hrozí obvinění z obecného ohrožení

Podobní šílenci jako je Majkl z Kuřimi existují i v zahraničí. Jenže díky dokonalému zabezpečení se většinou do vlaku nedostanou a ohrožují jen sami sebe.

Policie pro takové výtržníky nemá pochopení. Pokud mladíka identifikuje, kromě mastné pokuty to může skončit i obviněním z obecného ohrožení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz