Zpravodajství

Riskantní zábava mladých: hazard za jízdy ve vlaku!

Riskantní zábava mladých: hazard za jízdy ve vlaku!
Zdroj: HZS

Teenageři si vymysleli velmi nebezpečnou zábavu, kterou si zkracují cestu vlakem. Za jízdy otevírají dveře od rychlíků a dokonce vylézají ven. Jak se nám podařilo zjistit, dveře často nejsou zabezpečené a podobný hazard tak snadno může skončit smrtí.

Říká si Majkl z Kuřimi, a když ukázal toto video na internetu, čekal, že
bude za velkého frajera. Místo toho si při jeho šíleném výstupu všichni klepou prstem na čelo. Stal se totiž velmi žhavým aspirantem na Darwinovu cenu, kterou dostávají sebevrazi z vlastní hlouposti.

Mladíkův život se přitom houpal na tenkém vlásku. Kdyby mu sklouzla ruka, skončil by rozsekaný pod koly vlaku.

Nabízejí se další otázky...

Neuvěřitelný hazard s vlastním životem však otevírá další otázky - jak je možné, že někdo otevřel v plné rychlosti dveře a strojvůdce si toho nevšiml?

Není na tom ale nic složitého, stačí jen znát ten správný grif. Když zůstanou dveře pootevřené, systém je nedokáže zablokovat. Bezpečnostní pojistky jsou v některých vagónech naprosto nefunkční. Dveře se otevírají bez varování i v plné rychlosti.

Nikdo nechce ani domýšlet, co by se stalo, kdyby u nezajištěných dveří stály během jízdy malé děti.

Mladíkovi hrozí obvinění z obecného ohrožení

Podobní šílenci jako je Majkl z Kuřimi existují i v zahraničí. Jenže díky dokonalému zabezpečení se většinou do vlaku nedostanou a ohrožují jen sami sebe.

Policie pro takové výtržníky nemá pochopení. Pokud mladíka identifikuje, kromě mastné pokuty to může skončit i obviněním z obecného ohrožení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz