Zpravodajství

VIDEO: Požár srovnal se zemí strojírenské haly v Roudnici!

VIDEO: Požár srovnal se zemí strojírenské haly v Roudnici!

Dvě opuštěné tovární haly v areálu bývalých strojíren shořely v pondělí večer v Roudnici nad Labem. Na místě zasahovalo hned několik hasičských jednotek. Část z nich hlídalo zasaženou plochu o velikosti asi sedm tisíc metrů čtverečních celou noc.

Zdroj: TV Nova

Hořet začalo kolem šesté večer, plameny bylo vidět na kilometry daleko. Oheň budovy z velké části zničil, střechy hal se zřítily k zemi.

Při požáru se zranili tři hasiči

K požáru vyjelo devět hasičských jednotek, ty s ohněm bojovaly přes devět hodin. Tři hasiči se zranili. "Jejich poranění jsou nejspíše lehká, dva propadli stropem, jeden se zranil o nezakrytý kanál," řekl mluvčí hasičů v Ústeckém kraji Lukáš Marvan.

 

"Příčina bohužel není známá, událost de vyšetřuje,"  řekl televizi Nova velitel hasičského zásahu Petr Cako.  

Hasiči požár střežili až do úterních ranních hodin.

I přes rozsáhlost požáru nebudou škody velké. Podle velitele zásahu byly tovární haly určeny k demolici.

Oheň v areálu strojíren vypukl v pondělí kolem 18:00. K hašení hal o rozloze kolem 7000 metrů čtverečních hasiči povolali deset požárních stříkaček a další techniku, kterou si museli vypůjčit i z Litoměřicka a Kladenska. Pod kontrolu oheň dostali před 21:00, plameny uhasili ve 3:00.

Roudnické strojírny se v minulosti zabývaly především výrobou zemědělských strojů. V roce 1999 firma skončila v konkurzu. Konkurz od té doby provázela řada soudních sporů a napadání různých skupin, kteří zde chtěly začít podnikat a obnovit výrobu.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz