Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Spoutaný policista už je z nemocnice doma

EXKLUZIVNĚ: Spoutaný policista už je z nemocnice doma
Zdroj: TV Nova

Policistu, kterého v pondělí ve svém pražském bytě omámila a věznila psychicky nemocná žena, ve středu propustili z nemocnice domů. Televizi Nova to potvrdil dobře informovaný zdroj od policie.

Policista se stal v pondělí spolu se štábem naší televize obětí zoufalého činu. Martina Menclová z Prahy-Spořilova si  jej zavolala do svého bytu, kde mu podala kávu se sedativy, a pak jej spoutala.

Poté svůj čin oznámila TV Nova, a když k ní přijel natáčet náš štáb, zamkla jeho členy v bytě také. Drama skončilo policejním zákrokem. (více zde)

Věznitelku v úterý odvezli do psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Menclová svůj čin ospravedlňovala těžkou životní situací. Prý byla odsouzena za zanedbání povinné výživy a hrozilo jí, že přijde o byt.

"Případ vyšetřujeme. V současné době odborníci vypracovávají znalecké posudky z oblasti psychiatrie," řekl mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz