Zpravodajství

V Jeseníkách hořela lanovka, za vším je prý konkurenční boj!

Požár ve středu ráno vážně poškodil novou sedačkovou lanovku v Přemyslově na Šumpersku. Škoda jde do milionů a spekuluje se o tom, že nehořelo náhodou.

Shořel kompletně celý velín lanovky včetně záložního agregátu a všech rozvaděčů. Oheň zničil i rozběhový pás, jednu sedačku a poškodil speciální hlavní lano. Hasičům byl požár nahlášen před půl šestou ráno, ale podle jejich slov už vlastně nebylo co zachraňovat.

Škoda za 6 milionů

Celý objekt byl totiž ze dřeva. Odborníci přímo na místě předběžně odhadli škodu na 6 milionů korun. Co je příčinou požáru se zatím neví. Mezi zaměstnanci areálu se ale spekuluje o tom, že možná nevznikl náhodou.

Zbrusu nový areál

Lanovka dlouhá 750 metrů sloužila pro sjezdovku přesahující 1,2 kilometru. Ve středisku nadále zůstává v provozu bubínkový vlek pro sjezdovku dlouhou 280 metrů.

Lyžařský areál v Přemyslově je totiž úplně nový. Otevřen byl teprve 25. prosince a v celých Jeseníkách je srovnatelná lanovka snad jen ve Zlatých Horách. Středisko tak hned po otevření začalo stahovat lyžaře ze širokého okolí. Areál denně navštěvovalo kolem tisícovky lyžařů.

V devět bylo po všem

"Požár strojovny lyžařského vleku byl nahlášen krátce před 5:30. Na místo postupně vyrazili profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Loučné nad Desnou a Velkých Losin," uvedla Hacsiková. Uhašen byl do 9:00.

Kvůli podezření ze žhářství ve středu byl povolán také pes vycvičený na vyhledávání hořlavin. Výsledky vyšetřování budou známy až za několik dní.

Odpolední Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz