Zpravodajství

VIDEO: Řidič tramvaje přivřel do dveří kočárek i s dítětem a rozjel se

VIDEO: Řidič tramvaje přivřel do dveří kočárek i s dítětem a rozjel se

Okamžiky hrůzy prožil Michal Dyntar z Plzně. Když chtěl nastoupit do tramvaje s kočárkem, ve kterém spala jeho roční dcera, vůz se nečekaně rozjel. Kočárek zůstal napůl skřípnutý ve dveřích. Muži se ho ale naštěstí podařilo vytáhnout. Své dceři tak nejspíš zachránil život.

Incident se odehrál na jedné z nejfrekventovanějších tramvajových zastávek v Plzni. Kočárek řidič do dveří přivřel asi v jedné třetině jeho délky. Tramvaj se rozjela a pan Dynbar věděl, že sloupek s jízdními řády na ostrůvku může kočár rozdrtit. "Držel jsem kočárek v zadní části za konstrukci a pak jsem ho z těch dveří vytrhnul," popsal situaci otec dítěte. 

Řidič si nejspíš ničeho nevšiml. Tramvajáci připouštějí, že se to může stát, na zastávkách je prý často nepřehledná situace. Záhadou je, proč se vůz s překážkou ve dveřích vůbec rozjel, bránit tomu má bezpečnostní systém, který mají všechny tramvaje v Plzni. Systém rozjetí tramvaje je blokován. Při otevření dveří by se tramvaj vůbec neměla rozjet. Za vším může být technická závada. Dopravní podnik s tím ale nehodlá zatím nic dělat, protože ještě nemá na stole oficiální stížnost.

Policie případ řešit zatím nebude

"Pokud přijde konkrétní stížnost, tak ji konkrétně vyřešíme," řekl naší televizi ředitel plzeňského dopravního podniku Václav Zikmund.

Zákon na podobné případy vůbec nepamatuje, a tak ho policie nemůže řešit. Zákony by řidič porušil jedině tehdy, pokud by se Anička v kočárku zranila.

I když dopravní podnik už má o problému dost informací, nebude zatím ani zkoumat, zda v ulicích nejezdí porouchaná tramvaj. To udělá, až dostane stížnost. Nebo možná čeká, až se někdo opravdu vážně zraní.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz