Zpravodajství

Tramvaj srazila chodce, ten nehodu nepřežil

Tramvaj srazila chodce, ten nehodu nepřežil
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

V Zenklově ulici v pražské Libni srazila tramvaj chodce. Ten zraněním na místě podlehl. Informaci našemu serveru potvrdil mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek krátce po dvanácté hodině v Zenklově ulici v Praze 8.

"Na místě zasahovala záchranná služba. Jednapadesátiletý muž utrpěl mnohočetná poranění, kterým na místě podlehnul," řekla pro server Nova.cz mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.

Podle Ernestové k podobným případům dochází často. "Většinou se však setkáváme jen s lehkými zraněními," dodala Ernestová.

Nehoda podle policistů nezpůsobila žádná omezení automobilové dopravy. "Tramvajová doprava byla v místě nehody zastavena na třicet minut," uvedl mluvčí pražského Dopravního podniku Ondřej Pečený.

Další smrt na kolejích

Pětatřicetiletého muže srazil ve středu večer ve Šternberku na Olomoucku vlak. Muž svým zraněním na místě zemřel. "Kvůli tragické nehodě bylo poté na této trase zpožděno šest vlaků," řekla olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Nehoda se stala v 19:30 na železniční trati mezi obcemi Babice a Šternberk. "Vlak jedoucí směrem na Uničov zachytil za nádražím ve Šternberku muže, který seděl na pražcích na venkovní části kolejí," uvedla policejní mluvčí.

Strojvůdce vlaku spatřil muže asi 50 metrů před střetem a snažil se neštěstí zabránit. Spustil výstražný zvuk a pokoušel se zabrzdit, střetu se však již nevyhnul.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz