Zpravodajství

VIDEO: EXKLUZIVNĚ: Přestřelka v Pařížské ulici v centru Prahy!

VIDEO: EXKLUZIVNĚ: Přestřelka v Pařížské ulici v centru Prahy!

Jako v gangsterském filmu to vypadalo v sobotu odpoledne v centru Prahy. V Pařížské ulici se krátce před 16tou hodinou odehrála přestřelka mezi rusky mluvícími muži. Dva z nich jsou postřelení a leží v nemocnici.

Zdroj: TV Nova

Dva zranění. To je bilance sobotní střelby uprostřed Prahy. Dvě ruskojazyčné skupiny se zřejmě nepohodly a na rušné ulici na sebe vytáhly pistole. Útočníci zmizeli. Zranění jsou mimo ohrožení života. Policie zjišťuje, zda-li událost nesouvisí s podobným incidentem, který se odehrál na Václavském náměstí loni v listopadu.

Pozdvižení v centru města

Pařížská ulice v centru Prahy. Denně tudy prochází tisíce lidí. Poklidné sobotní odpoledne ale narušila přestřelka.

Muž s ukrajinským pasem měl velké štěstí. Kulka ho jen lehce zranila na ruce. Jeho kolega dopadl hůř. Sanitka ho odvezla do nemocnice.

"K události došlo před 16tou hodinou. Dva neznámí pachatelé tam postřelili další dva rusky hovořící muže. Jeden z nich byl zraněn na noze, druhý na ruce," potvrdila serveru nova.cz pražská policejní mluvčí Eva Brožová s tím, že kriminalisté jsou zatím stále na místě a další podrobnosti k případu zatím nejsou k dispozici.

Nejdřív hádka, pak střelba

Vše se prý odehrálo ve zlomku vteřiny. Ke sporu došlo mezi pěti až šestičlennou skupinou lidí. Podle svědků se nejdřív hlasitě hádali, pak padly čtyři výstřely a rozutekli se. Dva z nich se poroučeli na zem.

Záchranáři ošetřili oba zraněné; šestadvacetiletého muže se střelným poraněním nohy převezli do Ústřední vojenské nemocnice, třiatřicetiletý muž s poraněním ruky putoval do nemocnice Na Františku.

Zdroj: TV Nova

Snad jen zázrakem nebyl při střelbě nikdo z kolemjdoucích turistů zraněn. Podle svědků prý zranění muži střelbu opětovali. Policisté ale tuto informaci zatím nepotvrdili. Postřelení mají ukrajinské pasy. Kdo po nich střílel prý ale netuší.

Policie má únikovou cestu střelců

Okamžitě se začaly vyhodnocovat záběry z kamerového systému. Jak z městského, tak i z kamer, které jsou umístěné na luxusních obchodech. Už teď prý mají policisté zmapovanou únikovou cestu střelců.

Loni v listopadu si ruskojazyčné gangy vyřizovali účty na Václavském náměstí. Těžce zraněného Arména lékaři v poslední chvíli zachránili.

Možnou souvislost mezi oběma případy kriminalisté prověřují.
Střelci z místa činu utekli-policie po nich pátrá.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz