Zpravodajství

K čemu všemu může sloužit káva

K čemu všemu může sloužit káva
Zdroj: TV Nova

Vědci z New Yorku zjistili, že káva patrně povzbuzuje u žen chuť na sex a působí tedy jako dámské afrodiziakum. Zatím byly sice testy prováděny jen u samiček krys, ale je známo, že krysy v mnoha ohledech reagují na různé látky podobně jako lidé.

Tamní vědci tvrdí, že káva stimuluje právě tu část mozku, která hraje klíčovou roli při sexuálním vzrušení. Upozorňují však na to, že u lidí má káva pravděpodobně stejný efekt jen tehdy, když kávu nekonzumují pravidelně. Dřívější výzkum se zaměřoval především na zdravotní výhody pití kávy a dlouhodobé následky její konzumace pro lidské zdraví. Káva je také spojována se zlepšenou pamětí a snižováním rizika rakoviny, ale některé studie zase naznačují, že by mohla vést i ke zvýšenému výskutu srdečních chorob.

Při výzkumu dopadu kávy na sexuální chování vědci podali 108 samičkám krys před pářením menší dávku kofeinu, aby zjistili, zda to na jejich chování bude mít nějaký vliv. Zjistili, že samičky, kterým byl kofein podán, se k samečkům vracely za účelem páření dříve než jejich látkou nedotčené kolegyně.

Výsledky prý také ukazují, že se nejedná jen o povzbuzení obecné družnosti, ale i o zvýšené libido krysích dam. Vědci hodlají v tomto projektu i nadále pokračovat.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz