Zpravodajství

České dráhy mají problém: poruchové vlakové soupravy

České dráhy mají velký problém s vlakovými soupravami City elefant, které zajišťují dopravu na důležitých tratích. Jsou tak poruchové, že v tuto chvíli třetina z nich stojí v opravnách s nejrůznějšími závadami. Výrobce vlakových souprav plzeňská Škodovka tvrdí, že o závadách nic neví.

Souprava řady 471. Zatímco České dráhy ji nazvali City Elefent, strojvůdci ji říkají „ešus", protože je vyrobena z hliníku. Nedávno ji ale přejmenovali na „přiblbkaný ešus".

V současné době patří mezi nejporuchovější vozidla na drahách. Zlobí kompresory, je-li zapojeno více souprav k sobě, špatně komunikují. Nejvíce ale stávkují počítače.

Cestující zuří

Někdy se už jednotka nerozjede a někdy třeba jen polovina vlaku složená ze dvou souprav. A to pak lidé, kteří se nevejdou do poloviční kapacity, zuří.

Vlaky City Elefant jsou značně poruchové! Přiznávají dráhy, které by jich měli mít k dispozici 34.

Aktuální stav je takový, že dvanáct jednotek je odstaveno na nejrůznější závady. Výrobce souprav plzeňská Škodovka o problémech prý neví. Přesto Škodovka do vlaku instaluje nový počítačový program odstraňující řadu poruch, které už zaznamenali i cestující.

Dráhy zatím nevědí, zda by Škodovku sankciovali v případě nezlepšení situace. O všem se teď intenzivně jedná.

Více se dozvíte ve videu z Televizních novin!

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz