Zpravodajství

Ve Vysokém Mýtu vykolejil vlak, lidé museli autobusem

Motoráček na trati z Chocně do Vysokého Mýta vykolejil těsně před zastávkou. Ve vlaku bylo 30 lidí. Trať je uzavřená.

Jen dvě stě metrů chybělo vlaku, který jel před devatenáctou hodinou z Chocně do Vysokého Mýta, když před stanicí vykolejil.


"Na výhybce vyskočila jedna náprava. Strojvedoucí okamžitě zastavil, nikomu se nic nestalo," uvedl tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala. Podle informací, které má server tn.cz k dispozici, strojvedoucí nepil před jízdou alkohol a dodržel předepsanou rychlost.Ve vlaku jelo zhruba třicet cestujících, kteří museli přestoupit do náhradního autobusu. Trať je uzavřená, ráno už ale podle Kubaly vlaky pojedou normálně.


Příčinu nehody vyšetřuje Drážní inspekce, výhybka ale údajně poškozená nebyla. Škoda na vlaku je 40 tisíc korun, na koleji pak dalších deset tisíc. V průběhu noci budou pracovníci drah dávat jeřábem zpět na koleje.

kor s přispěním Petra Brzka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz