APLIKACE TN.CZ

Deficit státního rozpočtu

Co byste neměli přehlédnout

Nejnovější

Krátká zpráva

Opoziční úpravy konsolidační balíčku sněmovní výbor zamítl

Díky hlasům poslanců stran vládní koalice byly ve sněmovním rozpočtovém výboru zamítnuty opoziční návrhy změn pro konsolidační baliček. Úpravy prosazovali zákonodárci z hnutí ANO a SPD mimo jiné kvůli tomu, že se obávají snížení výkonu české ekonomiky. Vláda chce díky zmiňovanému balíčku opatření vylepšit hospodaření státu a příští rok snížit schodek rozpočtu o 97 miliard korun.

Krátká zpráva

Stanjura navrhl rozpočet na příští rok se schodkem 252 miliard

Ministerstvo financí představilo vládě návrh státního rozpočtu na příští rok. V roce 2024 by podle něj měl stát hospodařit se schodkem 252 miliard. Příjmy by tak měly činit 1 921,2 miliardy a výdaje 2 173,2 miliardy korun. "V návrhu je zohledněna priorita výdajů na obranu. Sociální výdaje jsme udrželi na současné úrovni, takže nehrozí snížení kvality služeb v této oblasti," sdělil ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS). Loni měl deficit 360,4 miliardy korun. Rozpočet musí vláda projednat do konce září.

Krátká zpráva

Zeman podepsal rozpočet na příští rok. Kritizoval ale výši schodku

Prezident Miloš Zeman podepsal statní rozpočet na rok 2023. Vláda bude příští rok hospodařit se schodkem 295 miliard Kč. Zeman ocenil, že se vláda snažila o snížení deficitu, výsledek ale podle něj mohl být lepší a schodek nižší.