Nejvyšší soud Slovenské republiky na konci srpna potvrdil dřívější verdikt bratislavského krajského soudu, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš žaloval nesprávnou instituci v kauze o jeho evidenci u československé tajné policie StB. Babiš žaloval slovenský Ústav paměti národa, podle soudů měl však žalovat slovenské ministerstvo vnitra. Soud verdikt oznámil v polovině září, na konci října zveřejnil jeho plný text na svých webových stránkách. Babišovo dovolání proti pravomocnému verdiktu Nejvyšší soud SR odmítl. Babiš tuto kauzu se soudy řeší už 11 let, dříve uvedl, že považuje za neuvěřitelné, že ani po tolika letech nebyly slovenské soudy schopny rozhodnout. Podal proto žalobu k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku, který se jí bude zabývat.
Andrej Babiš se v únoru příštího roku bude opět ucházet o post předsedy hnutí ANO. Neznamená to prý ale, že bude v případě úspěchu automaticky také kandidátem hnutí na premiéra v nadcházejících sněmovních volbách. Na této pozici by ho totiž mohl nahradit Karel Havlíček nebo Alena Schillerová (oba ANO). Řekl to v pořadu Partie na CNN Prima News.
Pražský vrchní soud zrušil osvobozující rozsudek nad expremiérem Andrejem Babišem (ANO) a bývalou manažerkou Agrofertu v kauze padesátimilionové dotace na farmu Čapí hnízdo. Vyhověl tak odvolání státního zástupce Jaroslava Šarocha. Případ by se nyní měl vrátit k Pražskému městskému soudu.