Případ týrání dvou malých dětí dnes projednával olomoucký krajský soud. Na lavici obžalovaných usedla jejich devětadvacetiletá matka.
Podle soudu se žena o děti, které chodily neustále špinavé, nestarala, pořád se s nimi stěhovala z místa na místo a nespolupracovala s dětským lékařem. Obě jsou proto velmi zanedbané a podle znalců je poškozena i jejich osobnost.
O chlapečka a holčičku se v současné době starají v dětském domově. V neprospěch matky bude zcela jistě hovořit i skutečnost, že byla už dříve soudně trestána.
Žena se hájí tím, že po rozvodu musela bydlet ještě nějaký čas u svého švagra, který ji vyhazoval z domu. Obhájce přitom poukazuje na velmi nízký intelekt svobodné matky, který jen lehce přesahuje IQ 60 a také na velmi špatné rodinné poměry, ve kterých byla vychovávána.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz