Papež Benedikt XVI. v neděli udělil světu slavnostní požehnání Urbi et Orbi. K poutníkům shromážděným ve Vatikánu promluvil v 65 různých jazycích, informuje agentura Reuters.
Hlava katolické církve podle tradice žehnala na Boží hod velikonoční v poledne z balkonu baziliky Sv. Petra. Toto slavnostní požehnání, které se nazývá Urbi et Orbi (Městu a lidem), uděluje jen dvakrát do roka. Kromě velikonoční neděle také na Boží hod vánoční.
PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:
Benedikt pravidelně v Urbi et Orbi žehná česky a ani letos tomu nebylo jinak.
ČTĚTE TAKÉ:
PAPEŽ: Zastavte NÁSILÍ v Libyi! Benedikt XVI. se bojí o civilisty
Čeští poutníci se požehnání v rodné řeči nedočkali od bavorského klerika jen v roce 2005, kdy žehnal na Boží hod ve Vatikánu poprvé. Také jeho předchůdce Jan Pavel II., Polák původním jménem Karol Wojtyla, rok co rok zdravil věřící česky.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz